1399/6/16 يكشنبه شمیم عطر محرم در کتابخانه شهید مطهری (ره) بندرعباس همزمان با دهه اول محرم، 10 مسابقه کتابخوانی و 10 معرفی متنی از کتب مرتبط با سوگواری سرور و سالار شهیدان در بستر فضای مجازی به همت کتابخانه عمویم شهیدمطهری (ره) برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های استان هرمزگان، طوبی ترابی پور، مسئول کتابخانه عمومی شهید مطهری (ره) بندرعباس از   برگزاری 10 مسابقه کتابخوانی و 10 معرفی متنی از کتب مرتبط  با سوگواری سرور و سالار شهیدان  امام حسین (ع) در بستر فضای مجازی ، همزمان با دهه اول محرم خبر داد.
ترابی پور، ضمن تشکر از زیبا بنایی،کتابدار مجری طرح 10 مسابقه کتابخوانی گفت: امسال با توجه به کرونا و قرنطینه خانگی لزوم زنده نگه داشتن فرهنگ عاشورایی در اعضا بشدت احساس می شد و بر همین اساس علاوه بر برگزاری نمایشگاه کتاب در فضای مجازی، هر روز یک کتاب از این نمایشگاه به صورت پویش مجازی کتاب خوان معرفی و سوالات مربوط به آن برای اعضای علاقمند ارسال و جواب آن به صورت مجازی دریافت می شود و در پایان برای هر شب یک برنده و در مجموع 10 اشتراک اپلیکیشن کتابخوان طاقچه به  اعضای برتر اهدا میشود.
مسئول کتابخانه عمومی شهید مطهری(ره) با تقدیر از ملیحه سلامی، کتابدار مجری طرح 10 معرفی متنی افزود: در دهه اول محرم متناسب با روز و واقعه اتفاق افتاده، یک کتاب بصورت متنی و غیر تکراری خلاصه شده و در فضای اینستاگرام و سایر فضای مجازی به اشتراک گذاشته می شود. . امید است این روش سبب مطالعه کتاب با موضوعات مرتبط با  امام حسین (ع) و واقعه عاشورا شود.
ترابی پور در پایان خاطر نشان کرد:  هدف از اجرای دو برنامه فرهنگی بر مبنای کتاب در محرم امسال پرکردن اوقات فراغت اعضا با کتاب مناسب است و جامعه هدف این مسابقه کتابخوانی و معرفی کتاب  افراد بالای 14 سال می باشد و فرصت مشارکت در آن از روز 31 مرداد لغایت 9 شهریور در نظر گرفته شده است.

 
 [PageVisit]