1399/2/24 چهارشنبه به همت مسول کتابخانه عمومی خلیج فارس قشم نشست معرفی منابع جشنواره کتابخوانی رضوی در فضای مجازی برگزار شد مسئول کتابخانه عمومی خلیج فارس از برگزاری نشست معرفی منابع دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در تعطیلات کرونایی در فضای مجازی خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان، مهرانه امیری، مسئول کتابخانه عمومی خلیج فارس قشم از برگزاری نشست معرفی منابع دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در فضای مجازی خبر داد.
 وی بیان کرد: در این نشست، عسل اقترایی، فاطمه پروین، فرنگیس صالحی و ستایش عیب جو به معرفی کتاب «حضرت معصومه (س)» نوشته «سید محمد مهاجرانی» در قالب فایل ویدیویی پرداختند. این کتاب داستان یک خانواده چهار نفری است که به زیارت حضرت معصومه (س) می روند. در روال این داستان، شهر قم و حرم حضرت معصومه (س) معرفی و به آداب زیارت و کارهایی که شخص در زیارت باید انجام دهد، اشاره می شود.
انیری افزود: همچنین در این کتاب به بیت النور نیز اشاره شده است. بیت النور مکانی است که حضرت معصومه(س) 17 روز در آنجا بودند. حضرت معصومه(س) می خواستند از ساوه به خراسان بروند. وقتی به ساوه می رسند، بیمار می شوند و امکان ادامه مسیر برایشان نبوده است. ایشان فرموند که مرا به شهر قم ببرید زیرا شیعیان ما آنجا هستند و ... .
گفتنی است: مسئول کتابخانه عمومی خلیج فارس قشم، تعامل مؤثر و سازنده ای با اعضای کتابخانه، دانش آموزان و معلمان دارد و به صورت مستمر فعالیتهای فرهنگی متنوعی همچون نشست کتاب خوان مجازی، جلسات ادبی، مسابقات مختلف، معرفی کتاب و .... را از طریق فضای مجازی برگزار می کند.

 
 [PageVisit]