1399/2/21 يكشنبه به همت مسول کتابخانه عمومی خلیج فارس قشم اجرای نشست ادبی در شنبه های ادبی بصورت آنلاین در فضای مجازی برگزار شد مسئول کتابخانه خلیج فارس از برگزاری نشست ادبی با معرفی کتاب «آن خمره» توسط اعضای انجمن ادبی کتابخانه در فضای مجازی خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان، مهرانه امیری، مسئول کتابخانه عمومی خلیج فارس قشم از برگزاری نشست ادبی در فضای مجازی خبر داد. امیری بیان کرد: در این جلسه  اعضا به بحث و‌ تحلیل کتاب «آن خمره» نوشته هوشنگ مرادی کرمانی پرداختند و آن را از جنبه های مختلف بررسی و به بیان نقاط قوت و ضعف آن از دیدگاه خود پرداختند.
وی ادامه داد: داستان اين کتاب در يک روستا مي گذرد. خمره اي که بچه‌هاي مدرسه‌ي روستا در آن آب مي‌نوشيدند شکسته است و ديگر قابل استفاده نيست. مدير مدرسه، دانش‌آموزان و برخي از اهالي تلاش مي‌کنند تا به نحوي اين مشکل را حل کنند. اين داستان شرح ماجراهايي است که در اين مسير رخ مي‌دهد. اين کتاب تاکنون بيش از يک‌صد هزار نسخه به چاپ رسيده و به زبان‌هاي آلماني، اسپانيايي، هلندي، فرانسوي، انگليسي، آلبانيايي و ترکي استانبولي ترجمه شده است. اعضا  ‌بصورت صوتی نقد و بررسی را به برای هم به اشتراک گذاشتند 
مسئول کتابخانه عمومی خلیج فارس بیان کرد: در گذشته که خبری از ویروس کرونا نبود نشست های ادبی با حضور اعضای انجمن ادبی به صورت مستمر، شنبه ها برگزار می گردید و در شرایط کنونی که باید از ظرفیت فضای مجازی استفاده کنیم تصمیم گرفتیم این نشست ادبی ارزشمند را در فضای مجازی برگزار نماییم تا دوستداران کتاب از یار مهربان فاصله نگیرند.
گفتنی است این نشست هر هفته با معرفی یک کتاب از طرف اعضا در شنبه های ادبی بصورت مستمر در فضای مجازی ادامه خواهد داشت.
 
 [PageVisit]