1399/2/21 يكشنبه برگزاری نشست کتاب خوان مجازی در دوران شیوع کرونا به همت کتابداران کتابخانه عمومی شهید مطهری (ره) بندرعباس، اولین نشست کتاب خوان مجازی این کتابخانه با هدف غنی سازی اوقات فراغت در فضای مجازی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان،  طوبی ترابی پور، مسئول کتابخانه عمومی شهید مطهری (ره) بندرعباس از برگزاری اولین نشست کتاب خوان مجازی این کتابخانه در گروه دوستداران کتاب خبر داد.
ترابی‌پور گفت:  با توجه به شیوع بیماری کوید19، لزوم قرنطینه خانگی، اهمیت ارتباط با اعضا و ترویج کتاب و کتابخوانی بیش از قبل احساس میشود. با وجود تعطیلی کتابخانه ها، کتابخوانی تعطیل نیست. در همین راستا کتابخانه شهید مطهری (ره) بندرعباس جلسات نشست کتاب خوان را در فضای مجازی برگزار می کند. اولین نشست در فضای مجازی اجرا شد و با استقبال خوب اعضا مواجه گشت. در این نشست 6 کتاب  ارائه شد که در ادامه به آنها اشاره شده است:
کتاب «همه میتونن خلاق باشن»/ نوشته: «زهرا جهانبخش»/ ارائه‌ توسط: «خدیجه رنجبر»
«همه می‌تونن خلاق باشن» به طراحی و نویسندگی زهرا جهانبخش و تصویرگری زهره اقطاعی دربردارنده‌ی مجموعه‌ای از بازی‌ها است که با هدف افزایش خلاقیت کودکان طراحی شده است.
کتاب «امام رضا و ایران»/ نوشته: «سید حسین حر»/ ارائه‌ توسط: «طوبی ترابی پور»
این کتاب به سفر امام رضا ع از شهر مدینه به خراسان و اتفاقات در این مسیر، حکومت عباسیان، امین و مامون می پردازد. انقلاب عباسیان علیه امویان و حاکمیت آنان بر جهان اسلام، یکی از مهمترین حوادث تاریخ جهان اسلام به شمارمیرود. حاکمیتی که بیش از پنج قرن به طول انجامید. عباسیان هنگامی که بنی امیه را ساقط کردند و به خلافت رسیدند، مخالفان خود از جمله علویان و پیشوایان عدالت خواه شیعه و حتی گروههایی از هواداران و خویشان خودمانند ابوسلمه خلال، ابومسلم، عبدالله بن علی و عیسی بن موسی را از سر راه خود برداشتند. آنان در واقع برای برجای ماندن حکومت خود، از قتل و آزار دیگران هیچ گونه پروایی نداشتند.
کتاب «اصل 80/20»/ نوشته: «ریچارد کاچ»/ ارائه‌ توسط: «مریم امینی زاده»
کتاب اصل 80-20، ما را با طرز فکری به نام اصل 80-20 یا اصل پارتو آشنا می کند؛ با استفاده از این اصل می توانیم در عین کاهش میزان تلاش و صرف انرژی خود، نتایج بهتری در تمامی جنبه های زندگی به دست آورده و بهره وری خود را افزایش دهیم
ریچارد کاچ در این اثر معروف، ضمن تاکید بر این اصل که میزان نتایج به دست آمده از صرف انرژی و تلاش همیشه یکسان نیست، سعی دارد برای مخاطب خود به سادگی تمام، روش افزایش میزان کارامدی با تلاشی کمتر را توضیح دهد. بنابراین با به کار گیری این اصل، می‌توان با تمرکز بر روی مسائلی که اولویت بیشتری دارند، ضمن دست یابی به نتایج مطلوب تر، زندگی راضی کننده تری نیز داشته باشیم.
کتاب «سه دقیقه در قیامت»/ نویسندگان: «گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی»/ ارائه‌ توسط: «زیبا بنایی»  
این کتاب روایتی است از خاطرات یکی از مدافعان حرم که در جریان عمل جراحی برای لحظاتی از دنیا می رود و سپس با شوک در اتاق عمل، دوباره به زندگی برمی گردد؛ اما در همین زمان کوتاه چیزهایی دیده که درک آن برای افراد عادی سخت است.

کتاب «مثل نگین الماس قشنگه بندرعباس»/ سروده: «محمود میرزایی دلاویز»/ ارائه‌ توسط: «طوبی ترابی پور»
در این کتاب با نثری کودکانه و با زبان شعر به بیان زیبایی های شهر بندرعباس، آثار تاریخی، دیدنی وگردشگاهها و جاذبه های طبیعی آن پرداخته شده است.

کتاب «بالکان اکسپرس»/ نوشته: «اسلاونکا دراکولیچ»/ ارائه‌ توسط: «نصرت الله مجیدی»
«بالکان اکسپرس» کتابی است اثر اسلاونکا دراکولیچ که مجموعه نظرات و یادداشت‌های این نویسنده درباره جنگ یوگسلاوی از آوریل ۱۹۹۱ تا مه ۱۹۹۲ را دربر دارد. درواقع می‌توان گفت پاره کوچکی از زندگی نویسنده در این کتاب روایت‌شده است.
مسئول کتابخانه عمومی شهید مطهری (ره) ضمن تشکر از کتابداران فعال این کتابخانه خاطر نشان کرد:  امید است با توجه به علاقمندی اعضا در فضای مجازی، این نشست ها بصورت هفتگی برگزار شود و سبب ترویج کتاب و کتابخوانی و اشتراک کتاب های خوانده شده شود.
همچنین در این کتاب، کاربرد اصل 80-20 در کسب و کار‌ها و روش استفاده از آن برای بهینه‌سازی و موفقیت
 [PageVisit]