1399/2/13 شنبه طی گفتگویی با مسئول فعال کتابخانه عمومی خلیج فارس قشم؛ اگرچه مراکز آموزشی و‌ فرهنگی تعطیل هستند ولی ما همچنان دست از فعالیت بر نخواهیم داشت و لذت شیرین کتابخوانی را به دیگران هدیه خواهیم کرد مسئول کتابخانه عمومی خلیج فارس قشم ضمن گفتگویی با روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان به فعالیتهای فرهنگی انجام شده در دوران قرنطینه پرداخت. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان، مهرانه امیری، مسئول کتابخانه عمومی خلیج فارس قشم از اجرای برنامه های فرهنگی متنوع با محوریت کتاب در فضای مجازی خبر داد. وی بیان کرد: کتابداران به عنوان مروجان فرهنگ کتابخوانی باید در هر شرایطی آمادگی خدمت رسانی فرهنگی به مردم را داشته باشند؛ چرا که فرهنگ مانند اکسیژن است و افراد در هر شرایطی به آن نیاز دارند. امسال نیز با توجه به شیوع کرونا، اطلاع رسانی و برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، فعالیتهای خاصی را میطلبد و باید به گونه ای عمل کنیم که از ظرفیت فضای مجازی بیشترین بهره را ببریم.
امیری ادامه داد: در همین راستا برآن شدیم تا از طریق شبکه های مجازی مختلف، گروههای مختلفی را ایجاد کنیم و اعضای کتابخانه عمومی خلیج فارس، کتابخوانان قشم را ترغیب به شرکت در این مسابقه بزرگ کنیم. همچنین از حسینیه علی بن  موسی الرضا (ع)، موسسه علوم قرانی فاطمه الزهرا و رادیو نوجوان درخواست کردیم در معرفی جشنواره رضوی به یاری ما بشتابند و سهمی در شناساندن ائمه به مردم و ترویج کتابخوانی داشته باشند.
وی ادامه داد: اگرچه مراکز آموزشی و‌ فرهنگی تعطیل هستند ولی ما همچنان دست از فعالیت بر نخواهیم داشت و به مسئولیت خطیر و ارزشمند خود در راستای آگاه سازی مردم عمل خواهیم نمود.
اجرای  طرح «هر خانه یک  کتابخانه» و مسابقه نقاشی «ماکرونا را شکست می دهیم» در فضای مجازی
امیری بیان کرد: در راستای اجرای طرح «هر خانه یک کتابخانه» از اعضای کتابخانه که به عنوان کاربران فعال در فضای مجازی فعالیت میکنند خواسته شد کتابهای خود را با اعضای دیگر به اشتراک بگذارند و  در این برنامه مشارکت داشته باشند. خوشبختانه این طرح با استقبال زیادی مواجه شد و بیش از صدها نفر در این پویش شرکت نمودند که نشان از علاقه مندی مردم فرهنگ دوست قشم به کتاب و کتابخوانی است.
مسئول کتابخانه عمومی خلیج فارس قشم افزود: در راستای سرگرم نمودن اعضای کودک نیز از طریق فضای مجازی از آنان خواسته شد نقاشی هایی مرتبط با شکست کرونا به تصویر بکشند که اعضا با استقبال از این مسابقه، خلاقیت خود را نشان دادند.
اجرای برنامه های متنوع بمناسبت روز ملی خلیج فارس در فضای مجازی
امیری از برگزاری پویش نقاشی، شعر خوانی و قصه گویی بمناسبت روز ملی خلیج فارس در فضای مجازی خبر داد و بیان کرد: روز ملی خلیج فارس، روزی است که باید در ذهن کودکان ایران زمین پررنگ نگه داشته شود و از آنجاییکه در سالهای پیشین، اعضای کودک و نوجوان با حضور در کتابخانه، این روز را جشن می‌گرفتند و برنامه های متنوع کتابخوانی برای آنان اجرا می شد، امسال نیز طبق برنامه ریزیهای صورت گرفته بر آن شدیم تا کودکان را از طریق فضای مجازی با روز ملی خلیج فارس همراه کنیم. برنامه های متنوعی همچون مسابقه نقاشی، مسابقه شعر خوانی و نشستهای قصه گویی برای آنان در گروههای مختلف اجرا شد و به سؤالات آنان در این زمینه پاسخ داده شد.
 برگزاری دوره مجازی آموزش خواندن نماز به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان
مسئول کتابخانه خلیج فارس قشم از اجرای پویش نقاشی رمضان، خوانش شعر ارتباط با خدا و‌ آموزش نماز توسط اعضا ی فعال در فضای مجازی خبر داد.
 امیری افزود: یکی از اقدامات بسیار ارزنده در این ایام، معرفی نرم افزار طاقچه به اعضای کتابخوان بود که با استقبال زیادی از سوی آنان مواجه  و پیامهای زیادی که حاوی تشکر و قدردانی بود دریافت شد.

 
 [PageVisit]