1399/6/10 دوشنبه نماینده مردم بندرعباس، قشم، حاجی آباد، بندر خمیر و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی مطرح نمود: پیگیر بهبود وضعیت معیشتی کتابداران و گسترش زیرساختهای کتابخانه ای خواهیم بود نماینده مردم بندرعباس، قشم، حاجی آباد، بندر خمیر و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی طی دیداری با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، پیگیری بهبود مشکلات بودجه‌ای نهاد کتابخانه‌‌های عمومی کشور و ایجاد زیرساخت‌های کتابخانه‌ای در استان را مطرح نمود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان، ظهر روز دوشنبه 10 شهریورماه، دکتر منصور آرامی، نماینده مردم بندرعباس، قشم، حاجی آباد، بندر خمیر و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی و نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی طی دیداری با حجت الاسلام و المسلمین محمد ذاکری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان و امیرحسین حیدری، سرپرست معاونت کتابخانه‌های عمومی هرمزگان به بررسی مشکلات بودجه‌ای نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور پرداخت.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه‌های عمومی استان،
خواستار پیگیری و رایزنی جهت رفع مشکلات معیشتی کتابداران و گسترش زیرساخت‌های کتابخانه ای در استان و به ویژه در شهرها و روستاهای پرجمعیت شد و افزود: متأسفانه شهرهای بسیاری همچون پل و رویدر در شهرستان بندرخمیر و قلعه قاضی و تازیان در شهرستان بندرعباس وجود دارند که از نعمت کتابخانه محروم هستند و مردم به امکانات فرهنگی کتابخوانی دسترسی ندارند.
نماینده مردم بندرعباس، قشم، حاجی آباد، بندر خمیر و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از زحمات کتابداران در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی بر اهتمام ویژه در افزایش سرانه مطالعه در شرایط خاص کنونی تأکید و بیان کرد: کتابداران کتابخانه های عمومی به عنوان خط مقدم ارتباط فرهنگی نظام با جامعه دارای جایگاه ارزشمندی هستند و می توانند با انگیزه بالا در رفع بسیاری از مشکلاتی که ناشی از فقر فرهنگی است به صورت مؤثر عمل کنند.
وی افزایش کیفی و کمی کتابخانه‌های عمومی در سطح استان را زمینه ساز ایجاد عدالت فرهنگی در استان دانست و ادامه داد: من به عنوان نماینده مردم، برای هر نوع کمک به حل مشکلات فرهنگی استان و به ویژه ساخت کتابخانه و رفع مشکلات نهاد کتابخانه های عمومی کشور آمادگی کامل دارم و ساخت کتابخانه در شهرک پیامبر اعظم (ص) بندرعباس و شهر پل بندر خمیر را با جدیت پیگیری خواهم کرد تا به نتیجه مطلوب برسد.
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، بهبود وضعیت معیشتی کتابداران را از ضروریات دانست و افزود: در مجلس از مجموعه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور دفاع خواهیم کرد و دغدغه حقوقی کتابداران را به مجلس انتقال می‌دهیم تا بهترین کار انجام شود و ارتقای وضع معیشت کتابداران در اولویت قرار گیرد.
دکتر آرامی در راستای تشکیل جلسه هم اندیشی نمایندگان مجمع با حضور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، اعلام آمادگی کرد و بازدید از کتابخانه مرکزی به همراه دیگر نمایندگان را در اولویت کاری خود قرار داد.
گفتنی است در پایان، نماینده مردم بندرعباس، قشم، حاجی آباد، بندر خمیر و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی از کتابخانه عمومی آیت الله طالقانی (ره) بازدید نمود و ضمن آشنایی با خدمات این کتابخانه به عضویت این کتابخانه درآمد.

 
 [PageVisit]