1399/2/13 شنبه دعوت فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی ابوموسی از مردم برای شرکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ابوموسی، در پیامی از مردم برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد. به گزارش روابط عمومی ادراه کل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان، رضا پوربابایی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی ابوموسی با صدور پیامی از مردم خواست در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، حضوری پرشور داشته باشند. متن پیام بدین شرح است:
"بسم الله الرحمن الرحیم"
اهمیت کتابخوانی در اسلام به قدری است که معجزه پیامبر اکرم (ص) از نوع کتاب است و در این کتاب مقدس هم اولین آیاتی که بر پیامبر (ص) نازل شده با امر به خواندن و الفاظ کتاب، قلم، و علم توام شده است.
با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و تاکید بر خانه ماندن برای جلوگیری از ابتلا به این ویروس، یکی از فعالیت‏ های موثر مردم در این ایام میتواند کتابخوانی باشد. در این راستا دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی فرصتی را به وجود آورده است که ضمن آشنا کردن آحاد جامعه با سیره و روش زندگانی امام رضا(ع)، به مهمترین شاخص فرهنگی جامعه ما یعنی «مطالعه » و «خواندن» نیز پرداخته شود.
برگزاری هر ساله‌ جشنواره کتابخوانی رضوی، با این هدف والا و به منظور آشنایی نسل جوان با شخصیت برجسته امام رضا(ع)، امری پسندیده و قابل تقدیر است.
لذا اینجانب، مردم فهیم شهرستان ابوموسی به ویژه نسل جوان و نوجوان و عموم علاقه مندان را به شرکت در دهمین جشنواره رضوی دعوت کرده و می خواهم این فرصت را غنیمت شمرده و با حضور پرشور و گسترده خود در این مهم، نقش به سزایی در نهادینه‌سازی فرهنگ مطالعه و کتابخوانی داشته باشند. 
 
 [PageVisit]