1399/2/9 سه‌شنبه در راستای غنی سازی اوقات فراغت مردم انجام شد؛ فعالیت مجازی ۱۷ کتابدار برای ترویج فرهنگ کتاب در روزهای «کرونایی» رئیس اداره ویژه کتابخانه‌های عمومی قشم از فعالیت 17 کتابدار این جزیره در فضای مجازی به منظور ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در روزهای کرونایی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان، امینه دریانورد، رئیس اداره ویژه کتابخانه های عمومی شهرستان قشم، ظهر امروز در دیدار با فرماندار قشم اظهار داشت: 17 کتابدار در 11 کتابخانه جزیره قشم در شرایط کرونایی جامعه با فعالیت در فضای مجازی به ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین خانواده‌ها مشغول هستند.
وی افزود: خدمات مجازی کتابخوانی از طریق8 کتابخانه روستایی و 3کتابخانه شهری به شهروندان و روستانشینان ارائه می‌شود.
رئیس اداره ویژه کتابخانه‌های عمومی قشم تصریح کرد: کتابخانه‌های جزیره 11 هزار و 648 عضو فعال دارد و در سال‌جاری، 3 کتابخانه دیگر در شهرهای طبل، سوزا و روستای توریان به بهره‌برداری می‌رسد.
دریانورد ادامه داد: برگزاری مسابقات مختلف نظیر کتابخوانی، نقاشی، معرفی کتاب و خلاصه‌نویسی از دیگر اقدامات دوران کرونا و قرنطینه خانگی خانواده‌ها است.
وی اضافه کرد: در پویش مجازی «ما کرونا را شکست می‌دهیم»، کودکان از طریق نقاشی با کتابخوانی در منزل و پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کووید-19 آشنا شدند.
رئیس اداره ویژه کتابخانه‌های عمومی قشم اظهار داشت: دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی،گسترش فرهنگ کتابخوانی و مطالعه کتاب‌های مرتبط با سیره پاک ائمه معصومین(ع) همزمان با ایام فرخنده دهه کرامت برگزار می‌شود.
دریانورد با دعوت از عموم شهروندان برای شرکت در این جشنواره، افزود: علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت در بخش الکترونیکی به سایت «www.samakpl.ir» و  یا«www.razavi.iranpl.ir» مرجع کنند.
وی تصریح کرد: 360 نفر از شهرستان قشم در جشنواره رضوی سال 97 و یک هزار و 370 نفر در سال 98 شرکت داشته‌اند.
دعوت فرماندار قشم از عموم شهروندان برای شرکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی
علیرضا نصری، فرماندار قشم نیز با تجلیل از اقدامات اداره ویژه کتابخانه های عمومی شهرستان قشم در گسترش فرهنگ کتابخوانی و ارتقای فضای فیزیکی کتابخانه‌ها در سطح شهرستان، از عموم شهروندان برای شرکت در این جشنواره فرهنگی-معنوی دعوت کرد.
وی افزود: فعالیت گسترده کتابخانه‌ها در سراسر شهرستان و خروج آنان از حالت قرائت خانه سبب شده است کتابخانه ها به یکی از مهمترین مراکز فرهنگی تبدیل شوند.
 
 [PageVisit]