فهرست

تازه‌ترين اخبار

در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی؛

پنجاه میلیارد ریال صرف خرید کتاب برای کتابخانه های قشم شد

با موافقت مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، پنجاه میلیارد ریال صرف خرید کتاب برای کتابخانه های قشم شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان،رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قشم با اعلام اینکه در ۲ ماهه گذشته از سال جاری پنجاه میلیارد ریال اعتبار صرف خرید و توزیع کتاب بین کتابخانه های این جزیره شد، گفت: این اعتبارات با موافقت مدیرعامل سازمان منطقه آزاد در نظر گرفته شده است.

امینه دریانورد افزود: این مبلغ برای خرید کتاب های مورد نیاز کتابخانه های بزرگ ترین جزیره ایرانی خلیج فارس از سوی سازمان منطقه آزاد قشم و با انتخاب کتاب های مورد نیاز مخاطبان از سوی کتابداران این اداره از بخش مجازی سی‌وپنجمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران اختصاص یافته بود.

وی ادامه داد: این کتاب ها پس از ارسال از تهران به قشم در آینده ای نزدیک و ثبت در سامانه در اختیار علاقمندان به کتاب و کتابخوانی قرار خواهند گرفت.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قشم تصریح کرد: سرانه استاندارد جهانی فضای مطالعه کتاب هشت مترمربع به ازای هر ۱۰۰ نفر است در حالی که این میزان در جزیره قشم یک و ۸۲ صدم مترمربع است.
امینه دریانورد گفت: اکنون ۱۱۲ هزار و ۳۷ نسخه کتاب در ۱۳ کتابخانه روستایی و شهری جزیره قشم وجود دارد که در راستای ترویج فرهنگ مطالعه در اختیار اعضا قرار می‌گیرد.

وی بیان کرد: اگر چه دنیای امروز، عصر اطلاع رسانی نام گرفته و گردش سریع اطلاعات از طریق ابزارهایی نظیر صدا و سیما، مطبوعات، خبرگزاریها و اینترنت، طرفداران بسیاری را جلب کرده، اما کتاب همچنان به عنوان یکی از ابزارهای انتقال فرهنگ مکتوب از جایگاه ویژه ای در بین علاقمندان به کتاب در جزیره قشم، سرزمین آب و آفتاب برخوردار است.

جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر از توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵0 و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.َ