فهرست

اخبار برگزيده

در راستای غنی سازی منابع هرمزگان شناسی؛

بیش از 150 جلد کتاب از نویسندگان بومی استان هرمزگان به کتابخانه شیخ جعفر زمانی تختی اهدا شد

به همت خیر حوزه کتاب، بیش از 150 جلد کتاب از نویسندگان بومی استان هرمزگان به کتابخانه شیخ جعفر زمانی تختی اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان، در راستای پویایی منابع هرمزگان شناسی در کتابخانه شیخ جعفر زمانی تختی بندرعباس،« فرهاد یوسفی نسب»، خیر حوزه کتاب و کتابخانه هرمزگان تعداد ۱۵۰ جلد کتاب فاخر از نویسندگان این استان را به این کتابخانه اهدا کرد.

فرهاد یوسفی نسب همچنین نمونه صنایع دستی و نماد استان هرمزگان شامل بادگیر، لنج و سکان کشتی را به این کتابخانه اهدا کرد.

وی از خیرین پرتلاش در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی است و بیش از دو دهه در این زمینه با اهدای کتاب به کتابخانه‌های سراسر استان هرمزگان نقش بی بدیلی را ایفا کرده و کتابخانه صندوق بازنشستگی شرکت نفت را با اهدای ۵۰۰ جلد کتاب، کتابخانه دختران معلول ذهنی بندرعباس را با حدود ۵ هزار جلد کتاب و کتابخانه روستای «کَهتِک»، در شمال بندرعباس را نیز ایجاد کرده است.

«فرهاد یوسفی نسب قلعه قاضی» از ایثارگران ۸ سال دفاع مقدس، زاده ۲۶ خرداد ماه ۱۳۴۲، در روستای قلعه قاضی، در ۲۰ کیلومتری خاور بندرعباس است. نخستین کارت شناسایی او، کارت عضویتش در کتابخانه کانون پرورش فکری کودکان نوجوانان بندرعباس مربوط به دهه ۵۰ و دومین کارت شناسایی وی، کارت عضویت کتابخانه عمومی بندرعباس که با تغییر نام به کتابخانه شریعتی و بعدها به شهدا تغییر هویت داد و سرانجام به مرکز اسناد شهرداری بندرعباس تبدیل شد.