1

1
1398/2/23 دوشنبه در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی حاجی آباد مطرح شد؛ حمایت از مجموعه کتابخانه های عمومی به عنوان یکی از متولیان حوزه کتاب و کتابخوانی، ضروری است معاون فرماندار حاجی آباد در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی گفت به طور جد از کتابخانه های عمومی حمایت مینماییم و دستگاه ها با تمام توان همکاری نمایند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی حاجی آباد به ریاست محمد سالاری پور، معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرمانداری حاجی آباد و با حضور اعضاء انجمن و 8 دستگاه اجرایی و فرهنگی به عنوان مهمانان ویژه برگزار شد.

پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری حاجی آباد در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان  ضمن تشکر از زحمات رئیس کتابخانه های عمومی و کتابداران و با بیان اهمیت و جایگاه کتاب و کتابخوانی گفت: حمایت از مجموعه کتابخانه های عمومی به عنوان یکی از متولیان حوزه کتاب و کتابخوانی ، امری ضروری است.

سالاری پور  با اشاره به برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، ضمن تاکید بر لزوم همکاری و هماهنگی دستگاه های فرهنگی با کتابخانه های  عمومی  افزود: مهمترین موضوع در برگزاری جشنواره اطلاع رسانی است که باید با کمک همه اعضاء انجام شود.

وی افزود: در خصوص بودجه های عمرانی در سال جاری با توجه به اولویت ها و نیازمندی ها، سعی می کنیم در تخصیص اعتبارات به حوزه کتابخانه ها توجه ویژه داشته باشیم.

معاون فرماندار با استقبال از پیشنهاد طرح تجلیل از قاریان قرآنی شهرستان و حضورشان در کتابخانه های عمومی عنوان کرد در ماه مبارک رمضان از آنها تجلیل شود.

کریم بهزادی نیا، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان حاجی آباد نیز ضمن ارائه گزارش از وضعیت کتابخانه های عمومی و پاره ای از مشکلات کتابخانه های شهرستان، بر حضور و مشارکت گسترده مردم در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با هدف ترویج فرهنگ منور رضوی و گشترش مطالعه تاکید نمود.

 بهزادی نیا در این جلسه خواستار تشکیل ستاد برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی شد و اظهار امیدواری کرد که با مشارکت دستگاه های فرهنگی بتوانیم زمیه حضور و مشارکت شهروندان در جشنواره را فراهم نماییم.

در ادامه هریک از اعضای انجمن به بیان نظرات و پیشنهادات خود پیرامون دستور کار جلسه پرداختند و تصمیماتی در راستای بهبود وضعیت کتابخانه ها و میزان مطالعه در شهر و اطلاع رسانی جشنواره رضوی ارائه دادند.

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 130