1398/5/23 چهارشنبه تقدیر از 26 برگزیده شهرستانی بندرلنگه و بستک نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی؛ آیین تقدیر از برگزیدگان شهرستانی نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شهرستان بندرلنگه و بستک برگزار شد با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان و مسئولان شهرستان بندرلنگه از برگزیدگان استانی شهرستان بندرلنگه و بستک تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شهرستان بندرلنگه با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد ذاکری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان؛ حجت‌الاسلام و المسلمین حسن فقیهی‌فر، امام جمعه موقت بندرلنگه؛ شریف شریفی‌نژاد، شهردار بندرلنگه؛ خلیل محامدی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان بندرلنگه؛ امیرحسین حیدری، سرپرست معاونت کتابخانه های عمومی استان هرمزگان؛ سعید شادمانی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بندرلنگه؛ حسین محسنی، رئیس اداره ارشاد اسلامی بندرلنگه و علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی شهیدخاوند بندرکنگ برگزار شد.

 مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان صبح امروز در آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شهرستان بندرلنگه، اظهار داشت: برای اصلاح آدمی باید افکار اصلاح شود و تا اندیشه‌ها  اصلاح نشود رفتارها نیز اصلاح نخواهد شد.

وی افزود: فرهنگ نیاز اولی واکسیژن جامعه است و فرهنگ به جامعه هویت می‌بخشد و هیچ جامعه‌ای بدون آن به توسعه نمی‌رسد مگر اینکه ابتدا به توسعه فرهنگی برسد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی هرمزگان یادآور شد: ما تا به بازسازی فرهنگی نرسیم در سایر مقوله‌ها به سرانجام نخواهیم رسید، مطالعه اخلاق ما را درست می‌کند، روابط ما را نیز حسنه می‌کند و از ما انسان‌های خیرخواه و انسان دوست می‌سازد.

ذاکری بیان داشت: بندرلنگه و کنگ هر دو شهر تاریخی و فرهنگی هستند که باید به شهر کتابخوانی نیز تبدیل شوند؛ چراکه درکنار هر کار عمرانی اگر پیوست فرهنگی نداشته باشیم به معضل تبدیل خواهد شد.

این مسئول گفت: فرهنگ واقعا مظلوم واقع شده در صورتی که دین ما مذهب ما و انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی است اما حال جایگاه فرهنگ کجاست و باید به گونه‌ای عمل کنیم که فرهنگ و کتاب جایگاه واقعی خود را در جامعه بیابد.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته 198 نفر درجشنواره رضوی در شهرستان بندرلنگه شرکت کردند، یادآور شد: در سال جاری نیز 2690 نفر در این جشنواره شرکت کرده‌اند که حاکی از استقبال بیشتر مردم از این جشنواره است.

گفتنی است، در این مراسم از فرناز پوررحیمی و نازنین زهرا گاودار قانع در بخش کودک؛ از فاطمه دست افشان، امیرحسین پورداد خدایی، سجاد اشگفتی پور، محمدمهدی نادری و فاطمه زرگر در بخش نوجوان و از فرزانه بادپر، فاطمه دهقانی، منیره درویشی، مینا بحری، اشرف نوکری، مهتاب شاطریان و سوسن زارعی در بخش بزرگسال از شهرستان بندرلنگه تجلیل و قدردانی شد.
از شهرستان بستک نیز از فرحناز سالمی، محمد وطن پرست، مانیا منفرد، فروغ منصوری و فاطمه غلامی در بخش نوجوان؛ از سمیه اژدها، ایوب حسن نیا، محمد درساره، ایمانه بحری، سیده بتول موسوی و نازنین حاجی قاسمی در بخش بزرگسال و از احمد دوحرف در بخش خانوادگی تجلیل شد.

 [PageVisit]