1398/6/31 يكشنبه به ریاست بخشدار تخت دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش تخت با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، دومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش تخت به ریاست یعقوب شمس الدینی، بخشدار تخت و با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد ذاکری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان؛ مهدی هاشمی تختی، شهردار تخت؛ فضه عباس نژاد، سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بندرعباس و سایر اعضای انجمن برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان با حضور در این جلسه، ضمن تأکید بر اهمیت کتابخوانی بیان کرد: رشد و توسعه تمدنها، ریشه در رشد فکری و فرهنگی هر جامعه دارد و بدون رشد فرهنگ کتابخوانی در جوامع، نمیتوان به رشد هیچ تمدنی امیدوار بود. کتاب در بالندگی جامعه و افراد نقش مهمی دارد و هیچ رسانه‌ای نمیتواند جایگزین کتاب شود.

وی به نقش سازنده کتابخانه‌های عمومی اشاره کرد و افزود: کتابخانه را می‌توان به عنوان کانون همایش صاحبنظران در نظر گرفت که می‌تواند بالندگی و شکوفایی استعدادهای جوانان و کودکان را به ارمغان آورد و در نهایت به تولید اندیشه، دانش و رشد فرهنگ مطالعاتی منجر شود.

سرپرست کتابخانه های عمومی شهرستان بندرعباس نیز با تاکید بر نقش دهیاران در ایجاد بستر لازم برای بوجود آمدن کتابخانه در مناطق روستایی عنوان کرد: یکی از بهترین راه های تاسیس کتابخانه در روستاها از طریق کتابخانه های مشارکتی می باشد که مکان لازم توسط دهیاران آماده و تجهیز آن توسط اداره کل کتابخانه های عمومی استان انجام می گیرد .

عباس نژاد ادامه داد: اوقات فراغت مردم در روستاها افزایش یافته است و ایجاد کتابخانه در این مناطق میتواند تاثیر بسزایی در غنی سازی فراغت آن ها داشته باشد. تقویت کتابخانه ها بدون حمایت مردم و مسئولین امکان پذیر نیست و در این راستا لازم است که متولیان از طرق مختلف مردم و خانواده ها به عضویت کتابخانه ها و استفاده از این ظرفیت ترغیب کنند که بر این اساس مصوب شد در گام نخست تمام دهیاران بخش تخت به همراه خانواده هایشان به عضویت کتابخانه ها در آیند.

 [PageVisit]