1398/5/16 چهارشنبه آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی هرمزگان با هدف تقدیر از برگزیدگان استانی شهرستانهای بندرعباس، قشم، رودان، بندرخمیر و ابوموسی با حضور مسئولین و کتابدوستان برگزار شد فرهنگ عنصر اصلی و ضروری توسعه است و نباید به عنوان کالای دست چندم و غیرضروری نگاه شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، حجت الاسلام و المسلمین محمد ذاکری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان با حضور در آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی ضمن تأکید بر فرهنگ به عنوان اساسی ترین عنصر توسعه هر کشوری بیان کرد: دربخش کتاب‌خوانی همه باید پای کار باشند، زیرا معتقدیم فرهنگ زیربنای توسعه و به تعبیر رهبر انقلاب مثل اکسیژن است  که برای بقای حیات هر جامعه‌ای لازم و ضروری است و باید بیشتر مورد توجه دولت و مسئولین قرار گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین ذاکری یادآور شد: به فرهنگ و فعالیتهای فرهنگی نباید به عنوان یک کالای دست چندم نگاه شود بلکه باید در کنار سایر فعالیت‌های مهم دیگر ارج نهاده شود و هر فعالیت مهم اقتصادی، سیاسی و امنیتی باید پیوست فرهنگی داشته باشد تا بتواند در مسیر صحیح و موفقیت آمیز پیش رود.

وی وجود کتابخانه‌های مناسب و فراهم نمودن زیرساختهای کتابخوانی را از عوامل مهم در ترویج کتابخوانی عنوان کرد و افزود: وجود کتابخانه‌های مجهز به منابع مورد نیاز مردم و امکانات کافی، روند ترویج کتابخوانی را تسریع خواهند بخشید اما به این معنا نیست که اگر کتابخانه نبود مردم نباید کتاب بخوانند؛ چرا که وجود شمار زیاد افراد کتابخوان بر تعداد بالای کتابخانه اولویت دارد.

استقبال گسترده مردم از نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی حاکی از نقش پررنگ و مؤثر کتاب در زندگی مردم است

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان ضمن اشاره به استقبال گسترده مردم هرمزگان از نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی بیان کرد: خوشبختانه  امسال شاهد رشد تعداد شرکت کنندگان در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی بوده‌ایم و این تعداد از 8 هزار نفر در سال گذشته به 21 هزار نفر در سال جاری رسیده است.

وی ادامه داد: بیشتر شرکت کنندگان در بخش آنلاین جشنواره شرکت کرده‌اند و تعداد این افراد از هزار نفر در سال گذشته به 12 هزار نفر در سال جاری افزایش یافته است و مشارکت گسترده مردم  نشان از اقدامات مؤثر جامعه بزرگ کتابداران و مسئولین حوزه کتاب و کتابخوانی می‌باشد.

حجت الاسلام و المسلمین ذاکری خاطرنشان کرد: شهرستان میناب از نظر تعداد شرکت کنندگان در نهمین جشنواره کتابخونی رضوی با ۳هزار و ۷۰۰شرکت کننده در رتبه نخست و بندرعباس و بندرلنگه نیز به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند.

گفتنی است در این آیین از 37 نفر از برگزیدگان شهرستان بندرعباس، 18 نفر از برگزیدگان شهرستان قشم، 16 نفر از برگزیدگان شهرستان رودان، 5 نفر از برگزیدگان شهرستان خمیر و 4 نفر از برگزیدگان شهرستان ابوموسی با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد.

در این مراسم از شهرستان بندرعباس از فاطمه بنع، علیرضا منصوری نیا، امیرعلی غریبی و غزل دولتی در بخش کودک؛ علی بواسی، عبدالرحیم آب شناس، رضا کامران، زهرا پورحسن درگیر، اسحاق بنی اسدی، مهناز همتی راد، رضا بنایی، فاطمه رئیسی، سیاوش خادمی، احسان ذاکری، ابراهیم ذاکری، فاطمه حق شناس، رضا لالوی، ملیحه خوشاب، مهدیه کیانوشی، مریم تابانی، محمد احمدی، زینب ذاکری گورزانی، فهیمه زرنگاری، عباس یزدان پناه، مرتضی باقی، لقمان احمدی، علی اصغر شعبانی، حدیث رییسی، همایون جعفرپور، فهیمه بخشی، عباس بخشی، ابراهیم اسمعیلی میانشهری و سهیلا سعدی نژاد در بخش نوجوان و بزرگسال و رضا لالوی و مریم نظری در بخش خانوادگی تجلیل شد.

همچنین از شهرستان قشم از نائله بازماندگان قشمی در بخش کودک؛ فاضل اسلامی نژاد، امیر حاجی میری، فاطمه راشدی قشمی، مبینا گورانی، مبینا ایمانی، کاوه امیری حسینی، عفرا شادروان، بهاره فرامرزی، زینب ورناصری قندعلی، عبدالباعث نازینی، سامیه صالحی، نادیه ایمانی، صالح دفاعی، زهرا ورناصری قندعلی و محسن عبداللهی در بخش نوجوان و بزرگسال و حمید کلانتر و ناهید سرودی در بخش بزرگسالان تجلیل شدند.

قابل ذکر است از شهرستان رودان نیز از فائقه ملایی معزآباد، زهرا ابراهیم نژاد و آریان خادمی در بخش کودک؛ از فاطمه سالاری، آرزو فیروزی، آرزو حاجبی، علیرضا عنبرپور، آمنه اصفری، اقدس سربندیان، فاطمه زحمتکش، فاطمه گرگندی، گلمهر حسن زاده، فریبا صفرپور و سیده بتول کاشانی در بخش نوجوان و بزرگسال و از حمید عنبریه در بخش خانوادگی تجلیل و قدردانی شد.

گفتنی است از شهرستان خمیر از فاطمه احمدزاده، انسیه شکوهی و نوح برمندپور در بخش نوجوان و بزرگسال و از زینب دهقان و حسین دهقان در بخش خانوادگی  و از شهرستان خمیر از عاطفه کاظمی زاده، محمد مرکبی، حمزه بی نیاز و رقیه زارع عبداللهی در بخش نوجوان و بزرگسال تجلیل شد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 69