1398/6/12 سه‌شنبه در راستای اجرای طرح «مهربانی در مهر»؛ سیل مهربانی کتابخوانان و کتابداران هرمزگانی به دانش آموزان سیل زده رسید کتابخوانان و خیرین استان هرمزگان در کمک به دانش آموزان مناطق سیل زده پیشتاز شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، حجت الاسلام و المسلمین محمد ذاکری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان از استقبال گسترده کتابداران، کتابخوانان و خیرین از طرح «مهربانی در مهر» و کمک به دانش آموزان مناطق سیل زده کشور خبر داد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان بیان کرد: حمایت از دانش آموزان نیازمند در مناطق سیل زده، حمایت از علم و دانش و مبارزه با جهل و ناآگاهی است و این اقدام شایسته و قابل تحسین، علاوه بر همکاری برای کمک به کودکان مناطق سیل‌زده باعث می‌شود تا مردم به ویژه کودکان و نوجوانان با ضرورت توجه به همنوع آشنا شوند و این مسئله در وجود آنها نهادینه شود.

حجت الاسلام و المسلمین ذاکری، طرح «مهربانی در مهر» را اقدامی موثر و مهم در راستای نهادینه سازی فرهنگ ایثار، انفاق و از خودگذشتگی در جامعه دانست و افزود: کمک به نیازمندان و توجه به اقشار ضعیف از گذشته های دور در فرهنگ ایرانی - اسلامی ما بوده و در دین مبین اسلام نیز جایگاه بسیار والایی دارد.

وی تصریح کرد: ترویج فرهنگ ایثار، انفاق و کمک به دیگران در جامعه بسیار حائز اهمیت است؛ چراکه بخشش بهترین روش برای تکامل روح انسان است و نیکی به خلق و مردمداری از ویژگی هایی است که نه تنها انسان را به خدا نزدیک می کند و اخلاقیات را پرورش می دهد، بلکه به ایجاد روابط حسنه او با خلق خدا نیز می انجامد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان ادامه داد: احسان و نیکوکاری از ارزش هایی است که در اسلام به آن بهای زیادی داده شده است؛ زیرا معیاری برای سنجش خوبی ها و فرصتی برای نهادینه شدن فضایل اخلاقی در انسان است. توجه به دیگران و انفاق، از اخلاق پسندیده ای است که چنانچه نهال آن از کودکی در دل ریشه بدواند، همواره آثار مثبت آن، روح و جسم آدمی را تحت تأثیر قرار می دهد؛ خداوند نعمت خود را وسیله ای برای آزمون الهی قرار داده و روحیه بخشندگی را نصیب بندگان شایسته خود کرده است. کمک به دیگران در درجه نخست، سبب افزایش نعمت و رزق و روزی می شود و علاوه بر پاداش اخروی آن، به پرورش روحیه انسان و حس نوع دوستی کمک می کند.

حجت الاسلام و المسلمین ذاکری ضمن تقدیر از خیرین، کتابداران و کتابخوانان در راستای کمک به دانش آموزان مناطق سیل زده، تصریح کرد: تمامی کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان به عنوان پایگاه جمع آوری کمک های مردمی به صورت فعالانه عمل کردند و با کمک جامعه کتابداران استان بیش از 2 هزار قلم نوشت افزار ایرانی اسلامی شامل کیف، دفتر، مداد، خودکار و .... جمع آوری شده است که پس از بسته بندی به دست نیازمندان خواهد رسید.

 [PageVisit]