1398/6/31 يكشنبه به ریاست سرپرست بخشداری قلعه قاضی جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش قلعه قاضی با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بندرعباس و اعضای انجمن برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش قلعه قاضی به ریاست پویان زاجکانی، بخشدار قلعه قاضی و با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد ذاکری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان؛  فضه عباس نژاد، سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بندرعباس و سایر اعضای انجمن برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان با اشاره به اینکه ساخت کتابخانه عمومی در بخش قلعه قاضی ضرودت دارد عنوان کرد: کتاب جایگاه مهمی در ارتقای فرهنگ عمومی جامعه دارد و قلعه قاضی با داشتن جوانان بااستعداد نباید فاقد کتابخانه عمومی باشد.

وی افزود: کتابخانه عمومی و بطور کلی فرهنگ، تأثیری زیرساختی در جامعه دارد و در برنامه ریزی های کلان؛ فرهنگ را باید هم ارز زیرساخت ها لحاظ کرد  و برای توسعه کتابخانه های عمومی باید از ظرفیت عظیم خیرین بهره گرفت.

سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بندرعباس در نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش قلعه قاضی عنوان کرد: بخش قلعه قاضی با توجه به مرکزیت آن، در اولویت ایجاد کتابخانه قرار دارد که علاوه بر مردم این شهر دیگر روستاها نیز از این موهبت بهره مند شوند. طی بازدیدی که از این بخش به عمل آمد فضای مناسب برای راه اندازی کتابخانه موجود میباشد و امیدواریم با تعامل و همکاری مردم و مسئولین بخش قلعه قاضی بزودی شاهد افتتاح کتابخانه در بخش قلعه قاضی باشیم .

وی به نقش کتابخانه ها در توسعه شهری اشاره کرد و افزود بی شک با ایجاد کتابخانه نسلی آگاه و توانمند در این مناطق پرورش خواهد یافت که زمینه رشد توسعه و شکوفایی را بوجود خواهند آورد.    

                                                                                                 

 [PageVisit]