2

1
1397/10/15 شنبه برگزاری مراسم اهدای جوایز مسابقه کتاب کاغذی در کتابخانه ی شهید مطهری (ره) بندرعباس مراسم اهدای جوایز مسابقه کتاب کاغذی با حضور ریاست مدیریت پسماند شهرداری و معاونت خدمات شهری و دانش آموزان مدرسه میثم در کتابخانه شهید مطهری (ره) بندرعباس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان،  طوبی ترابی پور، مسئول کتابخانه عمومی شهید مطهری (ره) بندرعباس از برگزاری  مراسم اهدای جوایز به 14 برنده  مسابقه کتاب کاغذی با حضور پطروس ترابی، رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندرعباس؛ اسماعیل موحدی نژاد، معاونت خدمات شهری و دانش آموزان مدرسه میثم در این کتابخانه خبر داد.

پطروس ترابی  گفت:  این مسابقه به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی توسط کتابخانه شهید مطهری (ره) بندرعباس و با همکاری و مشارکت روابط عمومی  سازمان مدیریت پسماند شهرداری برگزار شد و در این طرح زیبا دانش آموزان دبستان دخترانه میثم از ناحیه 2با ساخت بیش از 110 کتاب کاغذی از کتب بخش کودک کتابخانه در این مسابقه شرکت کردند که به  14 نفر برتر کارت هدیه 30 هزار تومانی اهدا گردید.

وی ادامه داد: هدف ازاجرای  این برنامه فرهنگی  علاوه بر ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، آموزش تفکیک پسماند تر و خشک و استفاده از عناصر ظاهرا بلااستفاده در طبیعت است؛ چرا که کلیه کتابها با کاغذ و لوازم بازیافتی ساخته شده است.

در ادامه موحدی نژاد ضمن تشکر از فعالیت های فرهنگی کتابداران کتابخانه شهید مطهری (ره) افزود: تپش نام طرح جدیدی است که شهرداری و حوزه خدمات شهری پیگیری می نماید و مخفف تفکیک پسماند شهری است تا فرهنگ قرار دادن زباله در ساعت مقرر درب منزل و جداسازی آن در خانواده ها نهادینه شود.

 

در پایان طوبی ترابی پور خاطر نشان کرد:کتاب و کتابخوانی میتواند زمینه ساز ایجاد فرهنگ نوین شهری باشد و جلوی معضلات فرهنگی و اجتماعی را بگیرد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 169