1
1397/10/8 شنبه برگزاری نشست کتابخوان در کتابخانه عمومی شهید خاوند بندرکنگ شهرستان بندر لنگه با حضور علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی، نشست کتابخوان در کتابخانه عمومی شهید خاوند برگزار و چندین کتاب به اشتراک گذاشته شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان، مریم مرادی، مسئول کتابخانه عمومی شهیدخاوند بندر کنگ از برگزاری نشست کتابخوان در این کتابخانه خبر داد.

وی بیان کرد: این نشست  با حضور تعدادی از اعضا کتابخانه در بخش کودک برگزار شد و کودکان کتابهای خوانده شده خود به اشتراگ گذاشتند که در ادامه به آنها اشاره شده است:

کتاب «زمین بازی مثل جنگل است»/ اثر: «اینس»/ ارائه توسط «امیر علی محتشمی نیا»

جامعه‌گرایی و معاشرت‌پذیری از مهم‌ترین جنبه‌های رشد کودک و زمین بازی فرصت مناسب برای شناخت و تحمل شخصیت‌های گوناگون، پذیرش آن‌ها و ملاحظه کردن است. این کتاب  به زبان کودکانه، از حضور کودکان در زمین بازی می‌گوید. زمین بازی شبیه جنگلی که در آن با هم بازی می کنند. هر کسی رفتاری دارد؛ بعضی ها اذیت می کنند، بعضی وسایلشان را به دیگران نمی‌دهند و گروهی رفتار عجیبی دارند. مخاطب را راهنمایی می‌کند که باید چگونه رفتار کند.موضوع کتاب روانشناسی، تفاوتهای فردیست.

 

کتاب «این پسر چقدر کتاب می خورد»/ اثر: «الیور جفرز»/ ارائه توسط «محمد امین دریاگرد»

داستان کوتاهی که براساس بازی زبانی شکل گرفته است و درباره ی شیوه ی درست مطالعه صحبت می کند. این داستان کودکان را تشویق می کند که کتاب ها را بدون عجله بخوانند تا هم لذت ببرند و هم بیاموزند.

کتاب «پسر عصبانی»/ اثر  «مژگان میرمحمد صادقی» / ارائه توسط «منصور شرف باسعیدو»

 این اثر بصورت گلاسه تمام رنگی و دارای تصاویر زیبا مطالب قابل فهم برای کودکان است.موضوع کتاب داستانهای اجتماعیست

کتاب «گی‌گی و اوتو»/ اثر: «اولیور دونری»/ ارائه توسط «محمد امین پردک»

«دوستان صمیمی- گم نشو، پیداشو» چهارمین کتاب از مجموعه  پرورش رفتارهای خوب عنوان کتابی است از اولیور دونری با ترجمه‌ی فهیمه شانه که در 32 صفحه توسط انتشارات غنچه در سال 1395 به چاپ رسیده است. موضوع این کتاب داستان های تخیلی است.

مسئول کتابخانه عمومی شهید خاوند هدف از اجرای این برنامه را ارتقاء سطح مطالعه و آشنایی دانش آموزان با فرهنگ کتاب و کتابخوانی بیان کرد و در پایان نشست نیز نمایش خلاق «موش گرسنه» از مجموعه کارتهای قصه گویی توسط کودکان اجرا شد.

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 224