2ص

3
1397/9/13 سه‌شنبه زنگ هفته کتاب و کتابخوانی در مدرسه متوسطه دخترانه شهدای خلیج فارس شهرستان ابوموسی زنگ نمادین هفته کتاب و کتابخوانی در مدرسه متوسطه دخترانه شهدای خلیج فارس شهرستان ابوموسی به صدا در آمد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان، الهام رئیسی مسئول کتابخانه در آیین نواختن زنگ هفته کتاب و کتابخوانی همزمان با آغاز هفته کتاب در مدرسه متوسطه دخترانه بیان کرد: سرآغاز علم و دانایی با خواندن شروع می شود. خواندن دریچه ورود به دانش است و باید هفته کتاب و کتابخوانی را به درستی به دانش آموزان معرفی کرد و آنها را تشویق به مطالعه کرد.

وی گفت: با وجود اینکه دردنیای امروز کتابخوانی به شیوه های الکترونیک گسترش یافته اما هیچکدام از روش ها جای خواندن کتاب را نمی گیرد و کتاب به عنون ابزار اصلی و آگاهی بخشی در خانواده ها، همواره مورد توجه است.

حجت الاسلام غلامرضا محب زاده، رئیس آموزش و پرورش در این مراسم گفت: مکتب اسلام، مکتب خواندن است و در دین اسلام کتاب قرآن به عنوان عالی ترین معجزه پیامبر(ص) بر بشیرت نازل شد.

وی افزود: هدف از نواختن زنگ کتاب و کتابخوانی، گسترش فرهنگ مطالعه در جامعه است.

وی با برشمردن ضرورت های مطالعه در ارتقای رشد در دانش آموزان، نوجوانان و جوانان اظهار کرد: آینده کشور ایران متعلق به کسانی است که مطالعه می کنند و به واسطه کسب علم و معرفت از طریق خواندن می توانند دنیا را فتح کنند.

حجت الاسلام محب زاده کتاب و کتابخوانی را استمرار رسالت پیامبر اسلام (ص) دانست وگفت: جامعه برای رسیدن به تکامل باید از دو بال علم و اخلاق برخوردار باشد چون جامعه بدون علم تحجر و جامعه بدون اخلاق انحطاط ایجاد می کند.

در پایان این مراسم از دانش آموزان فعال در حوزه کتاب و کتابخوانی با اهدای جوایزی تقدیر شد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 51