1398/12/4 يكشنبه به منظورترویج کتابخوانی بانوان صورت پذیرفت: نشست کتاب خوان تخصصی با موضوع زن در کتابخانه الزهرا(س) شهرستان حاجی آباد برگزار شد مسئول کتابخانه الزهرا (س) ضمن تبریک ایام با سعادت میلاد حضرت فاطمه زهرا (س)، روز مادر و روز زن از برگزاری نشست تخصصی کتابخوان با موضوع زن خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان، صفورا سلیم پور بیان کرد: در این نشست 4 کتاب معرفی شد که موضوعات آنان مرتبط با سیره حضرت زهرا (س) و مسائل بانوان با عنوان :«الگوی جامع شخصیت زن مسلمان» نوشته: محمدتقی سبحانی توسط: ندا بهرامی بود.

وی توضیح داد: کتاب « الگوی جامع شخصیت زن مسلمان » کتابی است که مسائل زنان را از دیدگاه اسلام بررسی کرده نگارنده در فصل نخست سه رویکرد اصلی میان اندیشمندان مسلمان نسبت به مسائل زنان را بررسی کرده نشان داده است که در این بین سه گرایش سنت گرایی، تجدید گرایی و تمدن گرایی را می توان از یک دیگر متمایز ساخت.

این مسئول اضافه کرد: در فصل دوم درباره مقاهیم الگوی شخصیت زن و واژه هایی چون نظام، الگو، شخصیت و جامعیت بحث شده است همچنین در فصل سوم، ساختار الگوی شخصیتی زن و مراحل رسیدن به این نتیجه بررسی شد.

سلیم پور با اشاره به کتاب «راز خوشبختی زنان» نوشته: اکبر شعبانی، که توسط فاطمه کروغی خوانده شد گفت: بیان برخی از وظایف زنان در زمینه شوهرداری و خانه‌داری و رابطه زناشویی است، در این کتاب به زنان آموزش داده شده است که چگونه با شوهران خویش برخورد مناسب و عاطفی داشته باشند و نیازهای شوهر خویش را بر طرف نمایند.

وی در ادامه تشریح کرد: در همین زمینه نویسنده نخست به برخی از آموزه‌های اخلاقی دین اسلام در مورد محبت کردن زن به مرد، احترام او به شوهر خویش، سخن گفتن زیبا با شوهر، شیوه‌های ابراز عاطفه همسران نسبت به هم، مهارت‌های و رفتاری زنان با مردان، وظایف زن در درون خانه و تربیت فرزند، اطاعت کردن از شوهر و عیب‌پوشی او، امانت‌داری و صداقت زنان با شوهران خویش، خدمت کردن زن به مرد خویش و برخی از موانع محبت و ارتباط صمیمانه زن با شوهر اشاره نموده و پس از آن برخی از روش‌های رفع اختلاف بین زن و شوهر و کنترل خشم برای داشتن یک زندگی مطلوب را بیان کرده است.

 این مسئول افزود: گشاده‌رویی، پرهیز از جر و بحث، بخشش خطای همسر، دوری از کبر و غرور و پذیرش اشتباهات خویش را از مهمترین راهکارهای ایجاد روابط زناشویی سالم عنوان کرده است.

در ادامه کتاب «زنان نمونه » نوشته: علی شیرازی توسط  ثریا مرادی خوانده شد که در این کتاب گفته شده زنان بخشی از جامعه انسانی هستند که درحوزه ایمان و کمال تفاوتی با مردان ندارند و گاه به چنان مقامی می رسند که مردان باید از آنان درس تقوا، شجاعت، دیانت و خضوع در برابر پروردگار بگیرند.

کتاب "زنان نمونه" بانوان برجسته تاریخ را از ابتدای تاریخ ذکر می کند و دلیل برگزیدگی و کمال این بانوان را بیان می دارد، با مطالعه این کتاب می توانید با بانوان خاص و برگزیده تاریخ آشنا شوید از جمله نجمه ، هاجر، یوکابد، نیسیبه و...

کتاب«صورتت را بشور دختر جان » نوشته: ریچل هالیس، توسط: صفورا سلیم پور خوانده شد، نویسنده در  این کتاب به دروغ‌هایی که زنان و دختران سالیان سال به عنوان باور شناخته‌اند، می‌پردازد، به علاوه کمک‌تان می‌کند تا شادی را انتخاب کنید و خودتان کنترل زندگی‌تان را به دست بگیرید.

نویسنده در کتاب صورتت را بشور دختر جان داستان‌های متفاوتی که عجیب، شرم‌آور، ناراحت کننده و یا دیوانه‌وار هستند را برای شما روایت می‌کند و با آن‌ها به شما نشان می‌دهد که زندگی شما فقط و فقط دست خودتان است و این باور میسر نمی‌شود مگر اینکه دروغ‌هایی که در زندگی داشته‌اید را از سر راهتان برداری.

صورتت را بشور، دختر جان! دروغ‌های آزار دهنده را که مانع این حقیقت است که بدانید فقط خودتان مسئول چیزی هستید که در نهایت به آن تبدیل می‌شوید را شناسایی می کند .

نویسنده  راهکارها و توصیه‌‌هایش را در این کتاب با سبکی طنزگونه و به همراه با مثال‌هایی واقعی از زندگی روزمره و شخصی خودش در اختیار شما قرار می‌دهد. در واقع سبک نوشتار او و اینکه راهکارها را با خاطراتش ترکیب کرده این کتاب را به یکی از جذاب‌‌ترین کتاب‌های روز دنیا تبدیل کرده و در لیست پرفروش‌‌ترین کتاب ‌های آمازون و نیویورک تایمز قرار داده است.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 13