1398/12/4 يكشنبه ادامه فعالیت باشگاه های کتابخوانی روستای گزیر راه اندازی شد باشگاه کتابخوانی روستای گزیر که چندسالی است در بندرلنگه و چند روستای دیگر با هدف تشویق کودکان و نوجوانان به کتابخوانی راه اندازی شده است رونق دوچندانی گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان، عبدالواحد حسینی گزیر، مدیرمسئول کتابخانه عمومی راسخ گزیر از رونق گرفتن اجرای طرح باشگاههای کتابخوانی در بندرلنگه و چند روستای این شهرستان با هدف تشویق کودکان و نوجوانان و همه‌گیر کردن کتاب و کتابخوانی به ویژه در افرادی با سنین پایین خبر داد.

وی افزود: وظیفه اصلی باشگاه‌های کتابخوانی، بسترسازی برای جذب کودکان و نوجوانان به کتاب و مطالعه با استفاده از روش‌هایی همانند معرفی کتاب، مطالعه گروهی، نقد و بررسی، مبادله کتاب، خلاصه‌نویسی کتاب و نامه به نویسندگان است.

این مسئول عنوان کرد: کتابخانه ر اسخ تابحال  موفق به اجرای ثبت ۳۰ باشگاه کتابخوانی گزیر وروستاهای اطراف شده است .

مسئول کتابخانه عمومی راسخ گزیر تصریح کرد: یکی از وظایف باشگاه کتابخوانی کودک و نوجوان ترویج فرهنگ کتابخوانی، مطالعه و تفکر، فرهنگ کار مشارکتی و گروهی می باشد.

حسینی گزیر توضیح داد: بچه ها در کنار هم تمرین می‌کنند، کتاب می‌خرند و آنها را با هم مبادله و با حفظ احترام متقابل به نقد و نظر یکدیگر گوش می‌دهند.

 وی اضافه کرد: باشگاه های کتابخوانی با همکاری  کانون های فرهنگی مسا جد، مکتب خانه و  مدارس ایجاد شده اند همچنین باشگا ه های تشکیل شده عبارتند از: زنبیل ، پانغاری ، گلپ، کپ کاپ ، استال، ریحون ،افق گزیر، ستارهای گزیر،آفاق مهرگان، پروند ،خل خلنگو ،پلپلو ، ملبک، نور، الفبای سبز ، جریره دانش، گل بروز، گل بُر و مچک.

این مسئول گفت: باشگاه کتاب‌خوانی مکانی است که تعدادی افراد علاقه‌مند به مطالعه در کنار هم گرد می‌آیند تا در فضایی دوستانه به مطالعه کتاب‌های مورد علاقه خود بپردازند، در این جلسات هر نفر نظر خود را در مورد کتاب خوانده شده بیان می‌کند و درک و یادگیری از کتاب به‌شدت افزایش می‌یابد.

حسینی گزیر در پایان اظهار کرد: بسیاری از افراد انگیزه کافی برای کتاب‌خوانی ندارند که با حضور در باشگاه ها علاقمند به خواندن می شوند .

فعالیت برخی از باشگاه های کتابخوانی در گزیر:

باشگاه گزیر گلپ و باشگاه پانغاری

 
تعداد بازديد اين صفحه: 17