1398/10/24 سه‌شنبه در راستای ایجاد امکان دسترسی آسان دانش آموزان به یار مهربان با حضور مسئول کتابخانه عمومی شیخ جعفر زمانی تختی، زنگ مطالعه و کتابخوانی در مدارس تخت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان، راضیه برخورداری، مسئول کتابخانه عمومی شیخ جعفرزمانی تختی از برگزاری زنگ کتاب و کتابخوانی با عنوان «یار مهربان» در مدارس بخش تخت به میزبانی  مدرسه دخترانه شهید علی تختی خبر داد.  

برخورداری بیان کرد: طبق توافقی که با نمایندگی آموزش و پرورش بخش تخت صورت گرفت بنا شد کتابخانه در طول ماه در  3الی 4مدرسه بصورت چرخشی در تمام مدارس بخش، زنگ کتاب و کتابخوانی را با برنامه های متنوع برگزارکند.

وی ادامه داد: یارمهربان همراه با برنامه های متنوع همچون نشست کتابخوان، قصه خوانی، نمایشگاه کتاب، مسابقه نقاشی و معرفی خدمات کتابخانه‌، میهمان مدرسه دخترانه شهید علی تختی شد. طی این برنامه، 3نشست کتابخوان در بین دانش آموزان کلاسهای مختلف انجام و 18 کتاب معرفی و به اشتراک گذاشته شد.

مسئول کتابخانه عمومی شیخ جعفر زمانی تختی افزود: با توجه به فراهم نبودن امکان حضور همه دانش آموزان در کتابخانه، نمایشگاه کتابهای پرمخاطب متناسب با سنین دانش آموزان در مدرسه برپا شد تا امکان امانت کتاب برای همه فراهم شود و همه بتوانند به راحتی به کتاب دسترسی پیدا کنند.

برخورداری تصریح کرد: اجرای برنامه پر طرفدار قصه خوانی با بیان قصه از از رشادت های سربازان مقاومت به همراه مسابقه نقاشی  با استقبال خوب دانش آموزان مواجه شد.  این برنامه از سال قبل در این مدرسه نهادینه شده است.

گفتنی است هدف از برگزاری این برنامه در مدارس درقدم اول دوستی دانش آموزان با کتاب و مطالعه و بهره مندی تمامی دانش آموزان از منابع و خدمات  کتابخانه در زندگی به شیوه صحیح عنوان شده است. 

 [PageVisit]