3
3

1398/10/24 سه‌شنبه زنگ مطالعه در برنامه آموزشی مدارس ابتدایی قشم گنجانده شد یک ساعت از برنامه آموزشی مدارس قشم به زنگ کتاب و کتابخوانی با حضور مسئول کتابخانه عمومی اندیشه خلیج فارس قشم اختصاص یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان، فرزانه خدابخشی، مسئول کتابخانه عمومی اندیشه خلیج فارس از برپایی  زنگ مطالعه در مدارس فرهنگ و خلیل عجم قشم خبر داد.

خدابخشی بیان کرد: عادت دادن دانش‌آموزان به كتابخواني، باعث پيشرفت تحصيلي، رشد علمي و افزايش دانش آنان مي‌شود و زمينه پويايي فكري دانش‌آموزان را نيز فراهم مي‌كند و حتي موجب تقويت و بهبود روابط اجتماعي، افزايش تعامل شهروندان جوان با محيط زيست و افزايش بهره‌وري در كشور مي‌شود.
وی افزود: همچنين يكي از عوامل تقويت روابط دوستانه و محبت‌آميز اوليا با فرزندانشان، عادت به مطالعه است كه باعث ايجاد فضاي امن‌تر براي خانواده‌ها مي‌شود و شخصيت آنها را شكوفا مي‌كند. كتاب خواندن همچنين مي‌تواند تقويت اعتماد به نفس فرزند آن را به همراه آورد و آنان را در برخورد با مشكلات زندگي، ياري رساند.

مسئول کتابخانه عمومی اندیشه خلیج فارس ادامه داد: کتابدار کتابخانه با حضور در کلاس درس دانش‌آموزان علاوه بر امانت کتاب و  نشست کتابخوان و جمع‌خوانی به  بلند خوانی کتاب «موریس و کتابهای پرنده» نوشته «ویلیام جویس »و «خربرفت و خربرفت» نوشته «پرویز امینی» پرداخت.

گفتنی است این برنامه تا پایان سال در مدارس ابتدایی شهر قشم به صورت مستمر ادامه خواهد یافت.

 [PageVisit]