1398/10/23 دوشنبه با هدف آموزش شکرگزاری به اعضای کودک کتابخانه نشست بلندخوانی «هیلمی یاد می گیرد: شکرگزاری» با حضور دانش آموزان دبستان بلال حبشی در کتابخانه عمومی خلیج فارس قشم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان، مهرانه امیری، مسئول کتابخانه عمومی خلیج فارس قشم از برگزاری نشست بلندخوانی کتاب «هیلمی یاد می گیرد: شکرگزاری» با حضور دانش آموزان دبستان بلال حبشی در این کتابخانه خبر داد.

امیری بیان کرد: کتاب «هیلمی یاد می گیرد: شکرگزاری» اثر «ری ناریج» است که توسط آرش نورقربانی ترجمه شده است. در این کتاب، کودکان با مهارت زندگی شکرگزاری در قالب داستانی آموزنده آشنا می‌شوند. در این داستان «هیلمی» که یک اسب آبی است، تصمیم می گیرد برکه خودش را ترک کند و برکه بزرگتری پیدا کند. هیلمی به چندین برکه سر می زند، اما در آن برکه ها با حیواناتی رو برو می شود که یا غریبه و بداخلاق اند یا خطرناک، تا اینکه در پایان دوباره به برکه آرام و دوست داشتنی خودش باز می گردد و خدا را شکر می کند که چنین خانه ای دارد.

گفتنی است: به همت مسئول و کتابداران کتابخانه خلیج فارس، برنامه های فرهنگی متنوع و جذابی در کتابخانه و مدرسه های قشم اجرا می‌شود که همین امر سبب جذب اعضا به کتاب و کتابخوانی شده است.

 [PageVisit]