1398/10/22 يكشنبه با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان نشست کتاب خوان با حضور بانوان خانه دار علاقه‌مند به کتاب و کتابخوانی در کتابخانه عمومی علامه طباطبایی (ره) برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، زیبا جنگجو، مسئول کتابخانه عمومی علامه طباطبایی(ره) از برگزاری نشست کتاب خوان و دیگر برنامه های فرهنگی با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد ذاکری، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان، فضه عباس نژاد، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بندرعباس و بانوان خانه دار خبر داد.

جنگجو بیان کرد: به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) و سردار سلیمانی علاوه بر نشست کتابخوان برنامه های فرهنگی متنوعی نیز در این کتابخانه برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان ضمن تسلیت این ایام بیان کرد: حضرت زهرا (س) الگویی نمونه برای زنان جهان است و ایشان با توجه به نظر دشمنان، ابتر نیست و نسلی برتر از بزرگ مردان و ائمه ی اطهار(ع) را از خود برجای گذاشتند.

حجت الاسلام و المسلمین ذاکری ادامه داد: دانشگاه واقعی جایی است که کتاب باشد.کتابخانه درمانگاه روح است. ما باید آداب مطالعه را یاد بگیریم تا تاثیر درمان را ببینیم. امروز مسلمانان باید بیشتر با کتاب ارتباط داشته باشند. انسان با مطالعه آداب معاشرت، همسرداری، فرزندپروری، و احترام به پدر و مادر را یاد می گیرد. با کتاب آشتی کنید چون کتاب یارمهربان است، دانش را زیاد می کند و ما را از بیماریها در امان نگه می دارد. انسان با مطالعه و یادداشت برداری کمتر دچار آلزایمر می شود. بیشتر بیماریهای روحی و روانی از عدم مطالعه است.

وی افزود: بچه ها را زیاد نصیحت نکنید و با عمل فرزندانتان را تربیت کنید تا با گفتار. چون عمل مهمتر و تاثیرگذارتر از گفتار است. قبل از گفتار رفتار و عمل مهم است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان تصریح کرد: ما فرصت تجربه کردن نداریم که همه چیز را خودمان تجربه کنیم.کتابها حاصل تجربیات و افکار دیگران هستند و ما می توانیم با مراجعه به کتابخانه ها و مطالعه از تجربیات دیگران به صورت رایگان استفاده کنیم.

جنگجو ادامه داد: در حاشیه ی این نشست، بیتا عامری و مریم رزم آهنگ نیز شعرهایی که در مورد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی سروده بودند مقابل مدیر کل محترم خواندند و تقدیرنامه هایی نیز به آنها اهدا شد.

گفتنی است در ادامه کتاب «آموزه های تربیتی در زندگی حضرت فاطمه زهرا(س)» اثر «علی اکبر حسینی» و  «ابعاد شخصیتی حضرت فاطمه زهرا(س) در منابع شیعه و اهل سنت» اثر «حامد سلطانی» معرفی و جمع خوانی شد.

 [PageVisit]