1398/9/6 چهارشنبه در هفته کتاب و کتابخوانی؛ کتابدارکتابخانه باقرالعلوم(ع) پارسیان برای 200مادر و کودک قصه‌گویی کرد به مناسبت هفته کتاب و کتاب‌خوانی،200 نفر از مادران به همراه فرزندان خود پای قصه‌گویی کتابدارکتابخانه باقرالعلوم(ع) پارسیان نشستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، خدیجه مرادی، مسئول کتابخانه عمومی باقرالعلوم پارسیان از اجرای برنامه‌های فرهنگی متنوع به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در این کتابخانه خبر داد.

 در این ویژه برنامه، نرگس مظفری، کتابدار این کتابخانه با پوشش محلی، قصه‌هایی جذاب را برای اعضای کتابخانه روایت کرد.

مظفری  هدف از برگزاری نشست قصه‌گویی را آموزش صحیح قصه‌گویی در راستای اهمیت دادن به وجود مادر در اجتماع و الگو بودن آن برای خانواده و جامعه عنوان کرد.

کتابدار کتابخانه عمومی باقرالعلوم (ع) ادامه داد: نهادینه کردن فرهنگ مطالعه در کودکان و نوجوانان و عضویت مادران در کتابخانه، روش صحیح قصه‌گویی، کاردستی براساس قصه، درست کردن کتابچه براساس کتاب و نقاشی هدف‌های دیگر این نشست قصه‌گویی بود.

وی از دیگر برنامه‌های اجرا شده در هفته کتاب و کتابخوانی این کتابخانه به حضور کتابداران در مدارس، غبارروبی قبور شهدا، دیدار با خانواده شهید طیب قاسم پور، برپایی 2 نمایشگاه کتاب در کتابخانه با محوریت حضرت محمد(ص) و کتب پرمخاطب، برگزاری کارگاه مشاوره مخصوص والدین در رابطه با ارتباط با نوجوان وآسیب‌های اجتماعی، نشست بصیرتی گام دوم انقلاب کتابخانه اشاره کرد.

مظفری برگزاری مسابقات فرهنگی شامل نقاشی همگانی روی بنر، روزنامه دیواری با محوریت آموزه‌ها و معرفی کتاب، نقاشی و کاردستی بر اساس کتاب، راهپیمایی با کاروان کتاب دانش آموزان از مدرسه به کتابخانه، برگزاری بیش از 10 نشست کتاب خوان مدرسه‌ای و کتابخانه‌ای، برگزاری نشست مطالعاتی بزرگسال و نوجوان، نشست‌‌های قصه گویی، بازدید از 15مدرسه و مهدکودک از کتابخانه عمومی باقرالعلوم(ع) پارسیان را از دیگر فعالیت‌های انجام شده در طول این هفته عنوان کرد. 

 [PageVisit]