1398/8/6 دوشنبه نخستین نشست نمایشنامه خوانی در کتابخانه‌ی شهدای خلیج فارس شهرستان ابوموسی نمایشنامه خوانی از کتاب «جیک جیک کی منو می خوره؟» در کتابخانه‌ی شهدای خلیج فارس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان، اولین نشست نمایشنامه خوانی به همت کتابداران کتابخانه‌ی عمومی شهدای خلیج فارس با خوانش کتاب «جیک جیک کی منو می خوره؟» اثر علی اکبر پوررسول با حضور اعضای کودک در محل کتابخانه برگزار شد.

این نمایشنامه از مجموعه‌ی نمایشنامه کودک امروز است که برای گروه سنی(ب) تدوین شده است. در این نمایشنامه آمده: مامان مرغه از دست پرطلا خیلی عصبانی بود؛ چون پرطلا به حرفش گوش نمی داد و بدون اجازه او بیرون می رفت. پرطلا هم که دید مامان مرغه اینقدر عصبانی است، رفت تا گرگ یا روباهی او را بخورد و مادرش از دست او راحت شود. پرطلا به هر حیوانی پیشنهاد داد که او را بخورد، هیچ کس قبول نمی کرد. تا اینکه روباه بدجنس پیدایش شد و خواست که پرطلا را بخود. اما مامان مرغه و بابا خروسه از راه رسیدند و جوجه خود را نجات دادند. پرطلا با این ماجرا یاد گرفت که به حرف پدر و مادرش گوش دهد.

رئیس اداره شهرستان ابوموسی، الهام رئیسی بیان کرد: همزمان با نمایشنامه خوانی خوانش کتاب نیز تمرین می شود. جامعه ما امروز به جای کتاب خواندن و شناخت واقعیت ها از این طریق، به فضای مجازی می پردازد که این موضوع تاسف بار است و خوانش نمایشنامه در کتابخانه های عمومی گامی مثبت برای پیوند زدن هنر و فرهنگ و یادآوری ثروت های ادبی است.

پایان بخش این برنامه جوایزی به رسم یادبود به نمایشنامه خوانان اهداء گردید.

 [PageVisit]