1398/8/6 دوشنبه به همت کتابخانه عمومی علی ابن ابیطالب (ع) شهردرگهان نشست کتابخوان با حضور دانش آموزان در مدرسه مژگان خضری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان، مجیبه فولادی، مسئول کتابخانه عمومی علی ابن ابیطالب (ع) از برگزاری نشست کتابخوان در مدرسه دخترانه مژگان خضری خبر داد.

وی بیان کرد: در این نشست، 5 نفر از اعضاء کتابهای خوانده شده خود را با دوستان خود به اشتراک گذاشتند و بیشتر سعی شد کتابهای معرفی شود که به دلیل نزدیکی ایام شهادت پیامبر اعظم (ص) و امام رضا(ع) مناسبت داشته باشد.

کتاب«مسافر هشتم»/ نویسنده: «مژگان شیخی»/ انتشارات: «قدیانی، کتابهای بنفشه»/ ارائه توسط: «یلدا سلطانی»

در این داستان، نویسنده به مسیری که امام رضا (ع) پیموده و مسائلی که برای ایشان اتفاق افتاده در قالب داستانی اشاره کرده است. این کتاب مجموعه داستان های کوتاهی را شامل می شود که به زندگی هشتمین امام شیعیان می پردازد. «بوی خوش نان، یک سبد خرما، یک روز تابستانی، مامون در تالار آینه، پیک ها و پیام ها، کاروان می رود، سرزمین آب های فراوان و...» از جمله داستان های این کتاب است.

کتاب«مثل دانه های شانه»/ نویسنده: «غلامرضا حیدری ابهری»/ انتشارات: «جمال»/ ارائه توسط: «آیناز جمالپور»

اثر حاضر، مجموعه 14 قصه دربارة فرازهای مختلف زندگی پیامبر مهربانی، حضرت محمّد (ص)است. داستان هایی با این عناوین: پیر جوان می شود، سنگ باران مرغ، مردم آزاری بد است، به کودکت دروغ نگو، او مهربان ترین است، مثل دانه های شانه، درستکار باش، قهرمان قهرمانان، اذان بلال، گرسنگی با دروغ، فریب ممنوع، لباس تو چه زیباست، قطره قطره جمع گردد.

کتاب «قصه های پیامبر و فرزندانش»/ نویسنده: «نقی سلیمانی»/ انتشارات: «امیر کبیر، کتابهای شکوفه»/ ارائه توسط: «مریم تورنگ»

مجموعه قصه های پیامبر و فرزندانش در 5 جلد برای دانش آموزان کلاس های چهارم و پنجم دبستان به نگارش در آمده است. نویسنده این مجموعه در مقدمه کتاب چنین آورده است: یک روز پدری برای بچه هایش از پیامبر (ص)، حضرت علی (ع)، و فاطمه (س) سخن می گفت. از معجزه های آنها و از بزرگیشان حرف می زد و از خیلی چیزهای دیگر. بعد گفت: «ما باید در زندگی واقعی مثل آنها باشیم. پسرک گفت: «بابا دلم می خواهد بدانم آنها در زندگی معمولی چکار می کردندپدر درماند. او هر چه می دانست، درباره معجزه های آنها بود... بنابراین مدتیی فکر کرد. بعد گفت: «باید کتاب بخوانم و قصه های زندگی آنها را برای شما پیدا کنم و بگویم.»

کتاب «جوان ترین سردار»/ نویسنده: «مهدی میرکیانی»/ انتشارات: «امیرکبیر،کتابهای شکوفه»/ ارائه توسط: «اسماء جمالپور»

این کتاب در مورد حمله انگلیس به خلیج فارس و کشتار مردم و رشادت های مردم صحبت میکند .نثر کتاب ساده و همراه با تصاویر زیبا است.

کتاب «تایرون»/ نویسنده: «هانس ویلهم»/ انتشارات: «مبتکران»/ ارائه توسط: «سحرشرفی»

«بولند»، دایناسور کوچولو و دوستانش نمی‌توانند گروهی را تشکیل دهند، زیرا همه به گروه دایناسور قلدری به نام «تایرون» پیوسته‌اند. تایرون خودش را بهترین دایناسور می‌داند و بولند را اذیت می‌کند. تایرون با اذیت کردن بولند آسیب می‌بیند و مجبور می‌شود لباس مسخره‌ای بپوشد. دیگر هیچ‌کس نمی‌خواهد در گروه او باشد.
 [PageVisit]