1398/8/6 دوشنبه به همت کتابخانه عمومی الزهرا (س) حاجی آباد نشست کتابخوان با حضور کتابداران و اعضای فعال کتابخانه الزهرا (س) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان، کریم بهزادی نیا، رئیس اداره کتابخانه‌های  شهرستان حاجی آباد از برگزاری نشست کتاب خوان در کتابخانه الزهرا (س) خبر داد.

وی بیان کرد: در این نشست که با حضور کتابداران و اعضای فعال کتابخانه انجام گرفت ، 6 نفر از حاضرین در جلسه  کتابهای مطالعه شده خود را با دوستان خود به اشتراک گذاشتند که به شرح ذیل می باشد:

کتاب«لبخند سعدی»/ نویسنده: «اسماعیل امینی»/ انتشارات: «سوره مهر»/ ارائه توسط: «ثریا مرادی»

شیوه اسماعیل امینی در کتاب اینگونه بوده است که با انتخاب غزل‌هایی که حال و هوای طنز دارند هرجا که لازم بوده در قالب پاورقی توضیحاتی بر شعر افزوده است.
لبخند سعدی توجه مخاطب را به این نکته جلب می‌کند که طنز، شاخه‌ای از ادبیات است که جدیت دارد و از آنجا که زبان سعدی بسیار به زبان امروز نزدیک است، ارتباط با آثارش سهل‌تر خواهد بود در واقع او به زبانی سخن می‌گوید که تا به امروز زنده است و ما امروز به زبانی که
لبخند سعدیالبته جنبه پژوهشی دارد، اما نه پژوهش صِرف و دست کمی از یک کتاب ناب طنز جذاب و خوشخوان ندارد. در هر غزل بیت‌های طنزآمیز به صورت برجسته و مورب از سایر بیت‌ها متمایز شده که به نوعی راهنمایی برای مخاطب در دنبال کردن موضوع است. دلیل انتخاب این غزل‌ها شاخص‌تر بودن طنز آنهاست؛ وگرنه سعدی به غیر از این غزل‌ها، در دیگر غزل‌هایش هم از طنز استفاده کرده است..

کتاب«چگونه حافظه برتر داشته باشیم»/ نویسنده: «روبرت توکه»/ انتشارات: «ققنوس»/ ارائه توسط: «صفورا سلیم پور»

این کتاب دارای 14 فصل است که در فصل اول با عنوان حافظه چیست به شناخت ماهیت این عملکرد ذهنی پرداخته شده است و سپس در فصول بعدی بیماری های آن  و امکانات بسیار زیاد آن نیز تشریح شده است. پس از آن ،توصیه هایی نیز در رابطه با رژیم غذایی به عبارت دیگر اینکه کدامیک از مواد غذایی برای حافظه و به طور کلی کار فکری و ذهنی مفید است ارائه شده است. ضمنا در ارتباط با این نظریات ،نویسنده تمرینات تنفسی و یونیزه کردن منفی هوا را که به مقدار قابل ملاحظه ای ،حافظه و تمرکز را تقویت می کند شرح داده است.علاوه بر آن ،درمانهای پزشکی حواس پرتی را توضیح داده است.  پس از بررسی این مسائل ،یکی از نکات اساسی کتاب به مسئله چگونه می توان حافظه و توجه را از طریق تمرینات روان شناسی مناسب تقویت کرد اختصاص یافته است . سپس نویسنده مشخص خواهد کرد که چگونه می توان ضمیر ناخودآگاه را در خدمت حافظه به کار گرفت و به دنبال آن چند روش حفظ کردن و بخشی که به آموزش حافظه کودکان اختصاص داده شده مطرح خواهد شد و بالاخره این کتاب با تشریح یک رشته تمرینات که به نوعی سرگرم کننده بوده و به نحو خارق العاده ای حافظه را تقویت می کند به پایان خواهد رسید.

کتاب «عمار حلب»/ نویسنده: «علی جعفری»/ انتشارات: «روایت فتح»/ ارائه توسط: «زینب موسی پور»

این کتاب از سری کتابهای مدافعان حرم است و مخاطب در این کتاب با شخصیت دغدغه‌مند و خستگی‌ناپذیر شهید محمدحسین محمدخانی روبرو می‌شود؛ شخصیتی که هر جا احساس تکلیف کرده؛ سریع دست به کار شده است؛ کمک به زلزله‌زدگان بم، برگزاری یادواره شهدا، تدفین شهید گمنام در دانشگاه، تفحص شهدا در منطقه شرهانی، اردوی راهیان نور، مسئولیت بسیج دانشگاه، مسئولیت هیئت دانشجویی، شرکت در اردوهای جهادی و نهایتا حضور در جبهه سوریه. حضوری که جدا از خودسازی، انسان‌های زیادی را متحول کرده است.

کتاب«قصص الصلاه یا داستانهایی از نماز»/ نویسنده: «قاسم میرخلف زاده»/ انتشارات: «مهدی یار»/ ارائه توسط: «امید میرزاده»

در این کتاب که جلد دوم از مجموعه قصص الصلاه است نویسنده آقای قاسم میرخلف زاده ضمن بیان داستانهای کوتاه از نماز ، اهمیت نماز اول وقت را بیان می کند و به پرسشهایی در خصوص نماز در حین داستان پاسخ می دهد زبان کتاب بسیار شیوا و شیرین است و خواننده علاقمند می شود کتاب را تا انتها بخواند.

کتاب«اردک سیاه»/ نویسنده: «ژانت تیلور لایل»/ انتشارات: «افق»/ ارائه توسط: «مریم مرادی»

کتاب اردک سیاه داستان یک راز است راز مردانی که در سال های اولیه ی قرن نوزده در آمریکا سرنوشتشان را با یک کشتی قاچاق به نام اردک سیاه در هم آمیخته است. دو پسر جنازه ای را با لباس رسمی شب پیدا می کنند. این ماجرا آغاز اتفاقاتی است که دو پسر و خانواده شان را درگیر مسائلی می کند. مسائلی که پیش از این مطرح بوده، اما اکنون با تفاوت نگرش ها شکل دیگری به خود می گیرد. ماجرای کتاب اردک سیاه درباره ی اتفاقاتی است که به خاطر اجرای قانون جلوگیری از قاچاق در شهری نزدیک رودخانه ی رودآیلند پیش آمده است. داستان مربوط به سال های دور است، اما آن مانند رازی همچنان باقی مانده است.

کتاب«ربه کا»/ نویسنده: «دافنه دوموریه»/ انتشارات: «سمیر»/ ارائه توسط: «فائقه مرادی شهدادی»

رمان ربه‌کا اثر دافنه دوموریه نویسنده انگلیسی است که اولین بار در سال ۱۹۳۸ منتشر شده و بسیاری از منتقدین این اثر را، که از جین ایر تأثیر گرفته‌ است، بهترین اثر دوموریه می‌دانند.

ربه‌كا، رمانی است كه انسان را در هر فصل دچار شگفتی بیشتری می‌كند تا جاییكه متوجه قضاوت زودهنگام خود شده و همه تصورات و ذهنیت‌ها دگرگون می‌شوند.

سرنوشت‌ دختر جوانی که با اربابش زندگی می‌کرد. زن‌ ثروتمندی‌ كه‌ تمام‌ اوقاتش‌ به‌ خوش‌گذرانی‌ می‌گذشت‌ و از شهری‌ به‌ شهری‌ دیگر سفر می‌كرد. روزی‌ در یكی‌ از همین‌ سفرها به‌ هتلی‌ ییلاقی دختر جوان با مرد میانسال ثروتمندی‌ به‌ نام‌ ماكسیم‌ دووینتر آشنا می‌شود. مدتی‌ بعد، ماكسیم‌ از دختر جوان خواستگاری‌ كرد و او در كمال‌ ناباوری‌ از این‌ درخواست، با دووینتر ثروتمند ازدواج‌ كرد. آن‌ها به‌اتفاق‌ به‌ قصر ماندرلی رفتند. دووینتر، پیش‌ از این‌ با ربه‌كا، همسر اولش‌ (كه‌ بر اثر سانحه‌ از دنیا رفته‌ بود) در این‌ قصر زندگی‌ می‌كرد و ... .

 [PageVisit]