1398/8/6 دوشنبه برگزاری کارگاه آموزشی کتابداری در کتابخانه شهید مطهری (ره) بندرعباس کارگاه آموزشی کتابداری و سامان با حضور دانش آموزان دبیرستان دخترانه حنان در کتابخانه شهید مطهری (ره) بندرعباس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان،  طوبی ترابی پور، مسئول کتابخانه عمومی شهید مطهری (ره) بندرعباس از  برگزاری  کارگاه آموزشی کتابداری و سامان با حضور دانش آموزان دبیرستان دخترانه حنان خبر داد.

ترابی‌پور گفت:  هدف از برگزاری این سلسله کارگاه های آموزشی شناساندن علم اطلاعات و دانش شناسی به دانش آموزان و آشنایی با اصول اولیه کتابداری و کار با سایت سامان است. در این کارگاه آموزشی از دانش‌آموزان فعال به عنوان همیار کتابخانه جهت اشاعه فرهنگ کتابخوانی در مدارس استفاده می شود.

وی افزود: این جلسات آموزشی بین دانش آموزان مدارس اطراف کتابخانه و بصورت هفتگی و مسمتر ادامه می یابد و در هفته کتاب و کتابخوانی از دانش آموزان فعال در عرصه کتاب و کتابخوانی بعنوان همیار کتابخانه تقدیر بعمل خواهد آمد و وظیفه همیار کتابخانه برپایی جلسات مختلف کتابخوانی ، جمع خوانی کتاب و نشست کتابخوان با مشارکت کتابداران در مدارس است.

مسئول کتابخانه عمومی شهید مطهری (ره) با تشکر از ملیحه سلامی، کتابدار فعال و مجری این کار خاطر نشان کرد: تمام فعالیت های فرهنگی من جمله جمع خوانی، نشست کتابخوان و ... با تلاش و همت کتابداران صورت می پذیرد و اگرکتابدار به عنوان  مشاور امین نباشد انجام هیچک میسر نیست.

 [PageVisit]