1398/8/1 چهارشنبه به همت کتابخانه عمومی علی ابن ابیطالب (ع) درگهان نشست قصه‌گویی با حضور دانش آموزان علاقه مند به کتاب و کتابخوانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان، مجیبه فولادی، مسئول کتابخانه عمومی علی ابن ابیطالب (ع) از برگزاری قصه گویی  با حضور دانش اموزان علاقه‌مند به کتاب و کتابخوانی در مدرسه فضیلت خبر داد.

وی بیان کرد: شخصیتهای موجود در قصه ها، غالباً مظهر آرمانها، خوشیها و ناخوشیهای مردمی هستند. حوادث، قصه ها را به وجود می آورد و در واقع رکن اساسی و بنیادی آن ها را را تشکیل می دهد بی آنکه در گسترش و تحول قهرمانان و شخصیت های شریر قصه نقشی داشته باشد.

فولادی در ادامه بیان کرد: قصه گویی موجب رشد هیجانی، عاطفی و سلامت روان کودکان می‌شود. قصه خوانی برای کودکان مهم ترین عامل موفقیت و پیشرفت آن‌ها در زندگی آینده‌ شان است. قصه ها، باعث افزایش خلاقیت، تقویت حافظه،گریز از تنهایی، احساس شادمانی، درمان افسردگی و افزایش اعتماد بنفس خواهد شد، پس چه بهتر قصه گویی اززمان کودکی و یا حتی جنینی اغاز شود.

مسئول کتابخانه عمومی علی ابن ابیطالب (ع) عنوان کرد: در این برنامه قصه «من هلن کلر  هستم» به نویسندگی «برد ملتسر» از نشر«پرتقال» برای بچه ها باز گو شد. در هنگام قصه، دانش اموزان کاملا با داستان احساس همدری کردند، چشمان خود را بستند، دستان خود را روی خطهای بریل که داخل کتاب بود کشیدند و با شوقی بدون وصف به قصه گوش دادند و در اخر همه تصمیم گرفتند مثل هلن کلر دست از پشتکار برندارند و تا می توانند هلن کلر باشند.

 [PageVisit]