1398/7/16 سه‌شنبه به مناسبت هفته کودک؛ اجرای برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه سیداحمد خمینی (ره) همزمان با روز جهانی کودک برنامه های مختلف فرهنگی در کتابخانه سیداحمد خمینی (ره) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان ، رضوان شیبانی، مسئول کتابخانه عمومی سیداحمد خمینی (ره) از برگزاری برنامه های متنوع  ویژه روز جهانی کودک  در این کتابخانه خبر داد .

 شیبانی گفت : هفته ملی کودک بهانه ای است برای معطوف کردن توجه جامعه به حقوق همه جانبه کودکان و تعمیق فرهنگ ارزش نهادن به دنیای پرمهر کودکان و دنیای بی آلایش آنان . در ادامه به گزارشی از برنامه های بزرگداشت هفته ملی کودک در کتابخانه سیداحمد خمینی (ره)  اشاره شده است:

برنامه قصه گویی و شعر خوانی

در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی  بویژه برای کودکان و همزمان با فرارسیدن هفته کودک با همکاری دبستان پسرانه شهید اندرزگو با حضور دانش آموزان پایه اول در بخش کودک برنامه قصه گویی و شعر خوانی ویژه روز کودک برای آنها  صورت گرفت . این برنامه جهت علاقمند نمودن کودکان به کتاب  و تشویق آنها جهت عضویت در کتابخانه و حضور همیشگی آنها بصورت هفتگی در بخش کودک انجام گرفت .  در این برنامه لیلی حافظ، کتابدار این کتابخانه با اجرای خوب و دلنشین خود،  قصه های جذاب را برای کودکان بازگو کرد که مورد توجه و استقبال کودکان  در این برنامه شد . در پایان قصه گویی دانش آموزان به بیان دوباره قصه پرداختند و به بهترین قصه جایزه ای اهداشد.

اجرای  برنامه عروسک گردانی در بخش کودک

هدف از برگزاری این برنامه،  ایجاد فضایی شاد و مفرح برای کودکان و تعامل آنان با محیط کتابخانه از طریق برگزاری فعالیت‌های متنوع  است. .یکی از فعالیت‌های که می‌تواند کودک را به‌سوی دنیای کتاب پرواز دهد اجرای بازی‌های کودکانه، در قالب عروسک‌ گردانی است. این برنامه با همکاری چندتن از دانش آموزان حاضر در بخش کودک اجرا شد.

حضور نونهالان مرکز پیش دبستانی شکوفه های ایران در بخش کودک

در روز جهانی کودک نونهالان مرکز پیش دبستانی با حضور در بخش کودک و برنامه صبحانه در کتابخانه با طعم شیرین کتاب  و اجرای برنامه شعر خوانی توسط خود دانش آموزان و  برگزاری مسابقه نقاشی و قصه گویی از کتب «می می نی » توسط فریده قادری و شهلا نیکویی، کتابداران این کتابخانه و اجرای دوباره توسط بچه ها در بخش کودک انجام گرفت و در پایان با اهدای کتاب از حضور آنها در بخش کودک تقدیر بعمل آمد. برنامه صبحانه در کتابخانه هر هفته سه شنبه ها با حضور این نونهالان در بخش کودک انجام می گیرد .

حضور کوچک ترین عضو  درکتابخانه همزمان با روز کودک

در روز جهانی کودک کوچک ترین عضو کتابخانه به نام زینب رستمی،  28 روزه  به عضویت کتابخانه در آمد.

شیبانی افزود: آشنا ساختن نو نهالان و کودکان با  کتاب وکتابخانه و علاقه مند کردن آنان به مطالعه از جمله اهداف بخش کودک کتابخانه است. بخش کودک کتابخانه ها نقش محوری درارتقاء سطح مطالعه در جامعه دارند و باید این بخش از کتابخانه ها علاوه بر کار اصلی که همان امانت کتاب است، فرا تر روند و نسبت به برگزاری  فعالیت های جنبی و مفرح در حوزه کودکان اقداماتی خلاقانه تر داشته باشند .در راستای  روحیه و نشاط کودکان، به منظور توسعه و آشنایی کودکان با کتابخانه در طول سال برنامه های متنوعی با موضوع کتاب و همچنین برگزاری کلاس های آموزشی  از قبیل نقاشی،  خلاقیت با مواد دور ریختنی، مسابقه های مختلف کتابخوانی  و نشست های کودکانه برای این گروه در نظر گرفته شده است.

بخش کودک  کتابخانه سیداحمد خمینی (ره)  با دارا بودن 2800عنوان کتاب کودک  با برنامه های متنوع  همه روزه پذیرای کودکان میباشد و همچنین عضویت کودکان زیر هشت سال در این هفته رایگان می باشد و خانواده ها با ارائه مدارک لازم می توانند کودکانشان را به عضویت کتابخانه در بیاورند.

 [PageVisit]