1398/7/13 شنبه به مناسبت بازگشایی مدارس نشست کتابخوان باحضور کتابدار کتابخانه شهدا بندملا در محل دبستان هاجر برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان، یوسف نورزاده، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان رودان از برگزاری اولین نشست کتابخوان مدرسه ای  درمهرماه سال جاری در دبستان هاجر بندملا به همت کتابخانه‌ی شهدا بندملا خبر داد.

هادی نجفی، کتابدار این کتابخانه بیان کرد: در این نشست5  تن به معرفی کتاب پرداختند که در ادامه به آنها اشاره شده است:

کتاب: «ما می تونیم ما میتونیم»/ نویسنده: «تد هیلز»/ ارائه توسط: «معصومه غلامپور شب تاری»

کتاب مصور «ما می‌تونیم، ما می‌تونیم» را «افسانه‌شعبان‌نژاد» بر اساس کتابی به نویسندگی و تصویرگری «تد هیلز»، نویسنده و تصویرگر آمریکایی بازسرایی کرده است. این اثر که برای کودکان گروه سنی (الف) و (ب) تدوین شده، چهارمین جلد از مجموعه‌ی «کتاب کوچک از غاز و اردک» است و به کودک می‌آموزد از توانایی‌هایش استفاده کند. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «ما می‌تونیم با همدیگه/ راه بریم و تاتا کنیم/ این جا و اون جا که می‌ریم/ یه دوست خوب پیدا کنیم/ ما می‌تونیم شالاپ شلوپ/ شنا کنیم تو رودخونه/ گوش بکنیم که توی آب/ کی داره قور قور می‌خونه؟

کتاب: «ما کودکان مسلمان راست گوئی»/ نویسنده: «مریم اسلامی»/ ارائه توسط: «فاطمه ابراهیم نژاد»

مجموعه کتاب های «ما کودکان مسلمان»، توسط «مریم اسلامی» سروده شده است.این کتاب ها توسط «مامک رزم گیر» برای گروه سنی خردسال و کودک، تصویرگری شده است.شاعر با توجه به موضوع هر کتاب اشعاری را در این کتاب ها آورده است تا کودکان را با آموزه های دینی ما پیوند دهد همانند دروغ نگفتن و پاکیزه بودن

کتاب: «بهترین ها توی دنیا بابا مامان دوست ها»/ نویسنده: «ناصر کشاورز»/ ارائه توسط: «مریم زارع»

این کتاب درواقع سه کتاب با عنوان‌های بهترین بابای دنیا، بهترین مامان دنیا، و بهترین دوست‌های دنیا است. این مجموعه به فارسی ترجمه شده و متن‌های آن‌ها را ناصر کشاورز به شعر برگردانده است. آن‌گونه که از عنوان‌های کتاب‌ها مشخص است، این سه کتاب دربارة پدر و مادر و دوستان کودک است و فضای صمیمی و عاشقانة آن‌ها را به تصویر می‌کشد.

کتاب: «من کلاه کاسکت مجید هستم»/ نویسنده: «محمد حسین صلواتیان»/ ارائه توسط: «نرجس حیدری»

در این کتاب با نگاهی داستانی به بخشی از زندگی شهید نوجوان «مجید کمکی درباره یکی از پوشش‌های جنگی، یعنی کلاه کاسکت، اطلاعاتی مختصر به مخاطبان ارائه می‌شود. تبیین رشادت‌های رزمندگان اسلام یکی دیگر از اهداف این روایت است.

کتاب: «می می نی الهی بد نبینی»/ نویسنده: «ناصر کشاورز»/ ارائه توسط: «نرجس دستوری»

در این کتاب می می نی با کبریت بازی می کند و با خطر آتش آشنا می شود. مجموعه‌ كتاب‌های‌ می‌می‌نی‌ قصه‌های‌ منظومی‌ از بچه‌ میمونی‌ بازیگوش‌ و شیرین‌ است‌. در هر كتاب‌ مشكلی‌ رفتاری‌ از می‌می‌نی‌ سر می‌زند و یا حادثه‌ای‌ برای‌ او پیش‌ می‌آید كه‌ در نهایت‌ او را آبدیده‌تر می‌سازد

 [PageVisit]