1398/7/13 شنبه به همت کتابخانه عمومی شیخ جعفرزمانی تختی برنامه های متنوع فرهنگی به مناسبت هفته دفاع مقدس در کتابخانه عمومی شیخ جعفر زمانی تختی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان، طیبه برخورداری، مسئول کتابخانه عمومی شیخ جعفرزمانی تختی ضمن گرامی داشت و تبریک به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس، گرامی داشتن و زنده نگه داشتن یاد و رشادت های شهدای و جانبازان هشت سال جنگ تحمیلی را از وظایف  تمامی مردم و مسئولین برشمرد و اعلام کرد برای زنده نگه داشتن یاد روزهای استواری و مقاومت نباید از هیچ تلاشی فروگذارکرد.

برخورداری بیان کرد: کتابخانه شیخ جعفرزمانی تختی در این ایام میزبان برنامه های فرهنگی متنوع با مضمون دفاع مقدس و گرامی داشتن این ایام بود که به آنان اشاره شده است.

نمایشگاه کتاب از منابع موجود در کتابخانه با موضوع دفاع مقدس و شهدا که عبارت بودند از کتابهای  «جشن حنابندان» به نویسندگی «محمدحسین قدمی»؛ «آب هرگز نمی میرد» اثر «حمید حسام»؛ «میهمانی آخر» اثر «علی رستمی»؛ «به نام مادرم» اثر «سید علی حسنی»؛ «مجموعه کتابهای فاتحان خرمشهر» و... در معرض دید کتاب دوستان قرارگرفت .

اجرای مراسم زنگ مدرسه «زنگ انقلاب دفاع مقدس» در جمع نوآموزان مهد حافظ با حضور فعال اعضای کودک کتابخانه صورت گرفت . باید بیان کرد برگزاری این گونه مراسم ها که جنبه ملی و مذهبی دارند برای رشد فکری و معرفتی کودکان ما می توانند تاثیر گذار باشد. 

برگزاری مراسم نشست کتابخوان با ارائه و به اشتراک گذاری کتابهایی از منابع موجود در کتابخانه با موضوع دفای مقدس و شهدا توسط اعضای کتابدوست و کتابخوان  کتابخانه برگزارشد ازجمله کتاب «مدافعان حرم» کاری از گروه فرهنگی شهید ابراهیم همت، کتاب «بی قرار» به نویسندگی «محمد خسروی راد»، کتاب «بچه تهرون» اثر «علیرضا اشتری»، کتاب «تبسم های جبهه» نوشته «حمید دولت آبادی»، کتاب «فرنگیس» نوشته «مهناز فتاحی»، کتاب «مسافرکربلا»، کتاب «به نام مادرم» اثر «سید علی حسنی»  

برگزاری مراسم جمع خوانی و معرفی کتاب «تبسم های جبهه» نوشته «حمید دولت آبادی» و کتاب «مدافعان حرم» که این دو کتاب در بین اعضا جمع خوانی و معرفی شد و اعضا با جمع خوانی این دو کتاب به سیره ی شهدا علاقه مندی بیشتری پیدا  کردند.

برگزاری نشست قصه خوانی از کتاب «من سوت خمپاره‌ی امیر عباس هستم» از زندگی شهید امیر عباس رحیمی به نویسندگی «محمدحسین صلواتیان» به زبان کودکانه در جمع  اعضای کودک کتابخانه از مدرسه دخترانه  شهید علی تختی شهر تخت  برگزار شد. قصه خوانی یکی از تاثیر گذارترین و برنامه های فرهنگی دربخش کودک برای علاقه مندی کودکان به فرهنگ کتاب و کتابخوانی می باشد این برنامه برای کودکان تاثیر گذار و دوست داشتنی بود و درپایان دو نفر از اعضای کتابخانه نیز از کتابهای خودشان قصه خوانی را انجام دادند.  

برگزاری مسابقه نقاشی با موضوع دفاع مقدس در بین اعضای کودک کتابخانه از مدرسه دخترانه شهید علی تختی با حضور فعال اعضا در یکی از کلاس ها ی مدرسه برگزار شد و درپایان از برندگان مسابقه تقدیر شد .  

برگزاری مراسم غباروبی قبور مطهر شهدا  با حضورفعال و محوریت اعضای  کودکان کتابخانه به مناسبت هفته دفاع مقدس برسر مزار شهدای گمنام شهر برگزارشد. برگزاری این مراسم با محوریت اعضای کودک می تواند موجب آشنایی کودکان با شهدا و رشادت های آنها باشد و به مطالع در زمینه های مقاومت  دفاع مقدس علاقه مند باشند.

 [PageVisit]