1398/7/9 سه‌شنبه فعالیت های فرهنگی و گسترش فعالیت کتابخوانی در سراسر شهرستان بشاگرد کتابخانه عمومی حاج عبدالله والی با آغاز ماه مهر، طرح «یار مهربان» را در سراسر شهرستان بشاگرد آغاز کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان، علی اعتمادی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بشاگرد از نشست هم اندیشی «پایتخت کتاب» با حضور فعالین فرهنگی و رابطین کتابخوان شهرستان بشاگرد خبر داد.

اعتمادی بیان کرد با اجرای طرح «یار مهربان» به همت مسئول کتابخانه عمومی حاج عبدالله والی، نشست هم اندیشی پایتخت کتاب (روستای دوستدار کتاب ) در روستای تیدر به میزبانی دبیرستان دخترانه حضرت رقیه برگزار شد که طی فراخوانی، فرهنگیان و فعالین فرهنگی و رابطین کتابخوان که از طرف اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بشاگرد انتخاب شده بودند در این نشست حضور یافتند.
فهد داستانی، مسئول کتابخانه عمومی حاج عبدالله والی در این جلسه بیان کرد: به شکر خدا طی سالهای اخیر، فعالیت های چشمگیری در کتابخانه عمومی حاج عبدالله والی خمینی شهر برگزار شده است و این نشانگر این است که کار فرهنگی با محوریت کتابخوانی با مشارکت و همکاری فعالین فرهنگی کاری پرثمرتر است و به نحو بهتری انجام می‌گیرد.

داستانی بیان کرد: طی پیگیری های صورت گرفته، پنج کتابخانه روستایی در پنج روستای کسیسه ای، تیدر، کاهکن، ایرر و کرمستان با همکاری هادی نژاد، مدیر گروه هنری چیکو و هنرمند خوب استان هرمزگان شروع به کار کرد که مسئولین این کتابخانه های جهادی را دهیاران روستا انتخاب و به عنوان کتابیار با ما همکاری خواهند کرد.
مسئول کتابخانه عمومی حاج عبدالله والی تصریح کرد: فعالیت های کتابخوانی این کتابخانه های کوچک روستایی را با فعالیت کودک آغاز و برنامه های باشکوه و جذاب را در هفته کودک در سراسر شهرستان بشاگرد به مرکزیت کتابخانه عمومی حاج عبدالله والی و کتابخانه های عمومی دیگر برگزار خواهیم کرد.

داستانی خاطر نشان کرد: در نشست هم اندیشی پایتخت کتاب، روستای تیدر را مرکز روستای دوستدار کتاب انتخاب کردیم و همچنین چندی از مدیران مدارس و حوزه علمیه خواهران را به عنوان رابطین کتابخوان شهرستان انتخاب شدند تا به زودی فعالیت های چشمگیری در شهرستان با محوریت کتاب و کتابخوانی آغاز گردد.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بشاگرد عنوان کرد: گروه جهادی کتابیاران به مناسبت های مختلف در کتابخانه های روستایی حضور پیدا خواهند کرد و برنامه های متعددی همچون قصه گویی را با همکاری کتابداران برگزار خواهند کرد و اردوهای علمی دانش آموزی به کتابخانه های عمومی شهرستان بشاگرد نیز با همت رابطین کتابخوان که مدیران مدارس هستند صورت می‌گیرد.
در ادامه سکینه درخشان، رابط کتابخوان و مدیر دبیرستان دخترانه حضرت رقیه (س) از فعالیت های اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بشاگرد تشکر و قدر دانی کرد و حضور کتابداران و آغاز طرح کتابیاری که به همت داستانی صورت گرفته را فرصتی بزرگ برای پیشرفت مدارس شهرستان تلقی کرد.
درخشان بیان کرد: کتابخانه دبیرستان حضرت رقیه (س) روستای تیدر با مشکل کمبود کتاب مواجه بود که به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بشاگرد حل شد و برنامه های کتابخوانی این مدرسه که با همکاری اداره کتابخانه های عمومی برگزار میشود روز به روز رونق بیشتری پیدا میکند و دانش آموزان با انگیزه بیشتری به سمت مطالعه و کتابخوانی پیش می‌روند.

گفتنی است در پایان جلسه از کتابخانه های روستایی در روستاهای مذکور بازدید شد و به کودکان کتاب اهدا گردید.

 [PageVisit]