1398/6/12 سه‌شنبه عطر شمیم محرم در کتابخانه عمومی شهید مطهری (ره) بندرعباس پیچید همزمان با فرا رسیدن ماه محرم، برنامه های فرهنگی متنوع با محوریت عاشورا در کتابخانه عمومی شهیدمطهری (ره) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان،  طوبی ترابی پور، مسئول کتابخانه عمومی شهید مطهری (ره) بندرعباس از اجرای  نشست جمع خوانی کتابهای «قصه های منظوم از 14 معصوم» ویژه کودکان و «پرسش و پاسخ های برگزیده ویژه محرم»در رده سنی بزرگسال و همچنین برپایی نمایشگاه کتاب «شمیم محرم» در این کتابخانه خبر داد.

ترابی‌پور گفت:  با توجه به پتانسیل بالای فرزندان ایران اسلامی بخصوص اعضای این کتابخانه  باید فعالیتهای بیشتر و بهتری در زمینه ترویج کتابخوانی صورت بگیرد. در همین راستا با توجه به اهمیت مراسم واعیاد و لزوم آشنایی نسل کودک و نوجوان با این مفاهیم ارزشی همواره برنامه های مختلف و مناسب فرهنگی در این کتابخانه اجرا می شود.

وی افزود: برگزاری نمایشگاه کتاب و جمع خوانی کتابهایی با موضوعات مرتبط با  امام حسین (ع) و سوگواری سرور و سالار شهیدان سبب آشنایی کودکان و نوجوانان با سیره و زندگی آن امام همام میگردد ومطمئناً تاثیر  بسزایی در افزایش علاقمندی اعضا به مطالعه خواهد داشت.

مسئول کتابخانه شهید مطهری (ره) با تشکر از زیبابنایی، کتابدار فعال این کتابخانه  خاطر نشان کرد: این کتابخانه  در اعیاد و مراسم های مختلف دینی، مذهبی و ملی اقدام به  برگزاری نمایشگاه کتاب و همچنین جمع خوانیهای کتب مناسب می نماید.
 [PageVisit]