1398/5/6 يكشنبه به همت کتابداران کتابخانه عمومی علامه طباطبایی (ره) شهرستان بندرعباس برنامه های فرهنگی متنوع با محوریت دهه کرامت در کتابخانه عمومی علامه طباطبایی (ره) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان، زیبا جنگجو، مسئول کتابخانه عمومی علامه طباطبایی(ره) بندرعباس از اجرای برنامه های فرهنگی متنوع در محل کتابخانه خبر داد.

نشست جمع خوانی و معرفی کتاب به مناسبت ولادت حضرت معصومه(س)

کتاب «کاش تو را می دیدم» نوشته «مژگان شیخی» انتشارات «قدیانی» به دختران عضو فعال کتابخانه معرفی و با مشارکت آنها جمع خوانی شد. این کتاب در واقع فرازهایی از زندگی بانو معصومه(س) و حوادث تاریخی زمان ایشان است. هدف از این نشست: آشنایی بیشتر با شخصیت و زندگینامه بانو معصومه(س) و الگو قرار دادن ایشان در زندگی.

بازدید باشگاه کتابخوان از کتابخانه

همزمان با روز گرامیداشت ادبیات کودکان و نوجوانان و بزرگداشت حضرت شاهچراغ علیه السلام، اعضای باشگاه کتابخوان جوان به همراه مربیان خود از کتابخانه علامه طباطبایی (ره) بازدید کردند. بازدید کنندگان علاوه بر آشنایی با بخشهای مختلف کتابخانه و چگونگی عضویت، امانت و ... با انواع منابع اطلاعاتی و انواع روشهای جستجو آشنا شدند. همچنین کتابداران  شمه ای از زندگی نامه، ولادت و تاریخچه لقب حضرت شاهچراغ علیه السلام  را برای بازدید کنندگان بیان کردند.

نمایشگاه عکس به مناسبت روز بزرگداشت شاهچراغ

به مناسبت گرامیداشت شاهچراغ، نمایشگاه عکس شامل :عکس های حرم مطهر و بارگاه حضرت شاهچراغ (ع) به همراه چکیده ای از زندگی نامه از ولادت تا شهادت ایشان در معرض دید علاقه مندان قرار گرفت.

نشست قصه گویی

به مناسبت روز بزرگداشت حضرت احمد بن موسی علیه السلام داستان انتساب لقب شاهچراغ  به ایشان توسط کتابداران به زبان قصه برای اعضای کودک قصه گویی شد. هدف از این کار آشنایی بیشتر بچه ها با امامان و شخصیت های مذهبی و القاب آنان است.

نشست جمع خوانی و معرفی کتاب به مناسبت ولادت حضرت احمدبن موسی شاهچراغ(ع)

کتاب «ابوالفضل نهضت رضوی» نوشته «محمدرضا سنگری» انتشارات «شاهچراغ(ع» با هدف کسب معرفت و آشنایی بیشتر با زندگینامه حضرت شاهچراغ در محل کتابخانه به اعضا معرفی و جمع خوانی شد.

نمایشگاه کتاب به مناسبت روز عفاف و حجاب

بیست و یکم تیرماه سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب به عنوان روز عفاف و حجاب نامگذاری شده است. روزی که دژخیمان رضاخان مردم معترض به کشف حجاب را در مسجد گوهر شاد به خاک و خون کشید. به مناسبت گرامیداشت روز عفاف و حجاب نمایشگاه کتاب با حدود 20 نسخه و 20 عنوان کتب مرتبط با موضوع حجاب و عفاف در کتابخانه علامه طباطبایی برگزار شد و در معرض دید اعضا و مراجعه کنندگان قرار گرفت.

نشست قصه خوانی

در ایام دهه کرامت در یک دور همی صمیمی با مشارکت اعضای فعال کودک، نشست قصه خوانی در بخش کودک برگزار شد. سه نفر از اعضا قصه هایی از سه کتاب«امام رضا(ع): زهرا عبدی»، «8 قصه از امام جواد: حسین فتاحی» و «مهمان خراسان: سعید بیابانکی» را با هم به اشتراک گذاشتند.

نمایشگاه عکس عفاف و حجاب

به مناسبت روز عفاف و حجاب نمایشگاهی از عکسها و دلنوشته ها در کتابخانه ایجاد و در معرض دید مراجعه کنندگان قرار گرفت. هدف از ایجاد این نمایشگاه: یادآوری وصیت شهدا بر حفظ پوشش اسلامی، الگو قرار دادن حجاب حضرت فاطمه(س)، مقابله با تهاجم فرهنگی.

نشست جمع خوانی و معرفی کتاب به مناسبت میلاد امام رضا(ع)

کتاب «امام رضا(ع) و زندگی» نوشته «مهدی غلامعی» انتشارات «به نشر(آستان قدس رضوی)» با هدف: کسب دانش و معرفت نسبت به سیره رضوی در محل کتابخانه به اعضا معرفی و جمع خوانی شد.

در این کتاب گزارش ها و داستان هایی کوتاه از زندگی و شیوه رفتاری امام رضا(ع) بیان شده است.

نمایشگاه کتاب به مناسبت میلاد امام هشتم

به مناسبت میلاد امام رضا (ع)، 25عنوان کتاب با موضوعات زندگی نامه، ولایت، معجزات و ... امام رضا علیه السلام به صورت نمایشگاه در کتابخانه علامه طباطبایی برگزار گردید و در معرض دید اعضا و مراجعه کنندگان قرار گرفت.

 [PageVisit]