1398/5/5 شنبه برگزاری نشست مطالعاتی شهید آوینی در کتابخانه عمومی فردوسی شهرستان بندرعباس با حضور علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی، نشست مطالعاتی شهید آوینی در کتابخانه عمومی فردوسی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل كتابخانه‌هاي عمومي هرمزگان، صغری صیاد معروف، مسئول کتابخانه عمومی فردوسی بندرعباس از برگزاری نشست مطالعاتی آثار شهید آوینی در این کتابخانه خبر داد.

صیاد معروف بیان کرد: کتابداران کتابخانه فردوسی جهت آشنایی اعضا و مراجعین با آثار شهید آوینی با همکاری مجتمع فرهنگی دیجیتال خلیج فارس اقدام به برگزاری جلسات سیر مطالعاتی آثار شهید آوینی به صورت مستمر و هفتگی نموده است که در

دراین جلسه یکی از  آثار شهید آوینی به نام «حلزونهای خانه به دوش» توسط شرکت کنندگان نقد و بررسی شد.

وی بیان کرد: کتاب «حلزون های خانه به دوش»، دومین اثر از مجموعه آثار شهید آوینی است که طی سال های 69ـ 1368در ماهنامه سوره منتشر شده است. مضامین مشترک این مقالات عبارت است از: معارضه جریان روشنفکری و به اصطلاح «دگراندیش» با انقلاب اسلامی، درحوزه فرهنگ، هنر و مطبوعات .

صیاد معروف ادامه داد: لحن شهید آوینی در مقالات کتاب «حلزون های خانه به دوش» کمی متفاوت است و کلمات و عبارات هم پیچدگی برخی کتاب ها را ندارد. همین امر هم موجب شده است تا این کتاب یکی از پر مخاطب ترین آثار این شهید باشد که البته در این امر نباید موضوع کتاب را نیز کم اثر دانست. نویسنده در این کتاب به جنگی تمام عیار با روشنفکران وادی فرهنگ و هنر برخاسته و با مقالات و یا جوابیه هایی که به برخی نوشته های آنها داده این قشر را رسوا کرده است. نقدهای شهید آوینی در این کتاب به شدت خواندنی است چرا که هنوز هم با همین مطالب می توان جواب روشنفکرها را داد.

 [PageVisit]