1398/5/5 شنبه با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی صورت پذیرفت دومین جلسه انجمن كتابخانه هاي عمومي شهرستان بشاگرد به رياست فرماندار بشاگرد و با حضور اعضای انجمن در سالن فرمانداری تشكيل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، دومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بشاگرد به ریاست احمد محمودی، فرماندار بشاگرد و با حضور علی اعتمادی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و سایر اعضای انجمن در سالن اجتماعات فرمانداری تشکیل شد.

 فرماندار و رئيس انجمن كتابخانه هاي عمومي شهرستان بشاگرد با حضور در این جلسه اظهار اميدواري كرد تا با همفكري اعضا بتوانندگامهاي موثري در پيشبرد اهداف كتابخانه های عمومی بردارند.

محمودی  با اشاره به کوهستانی بودن و پراکندگی روستا ها و صعب العبور بودن راههای ارتباطی شهرستان بشاگرد  اظهار داشت: متاسفانه کتابخانه‌های  بشاگرد  بسيار محدود و  دسترسي همه مردم شهرستان به کتابخانه های عمومی بسيار محدود بوده و جوابگوي نياز مردم بويژه جوانان  نمي باشد.

رئيس انجمن کتابخانه هاي عمومي شهرستان بشاگرد گفت: شهرستان بشاگرد داراي 4باب كتابخانه عمومی مي باشد كه بعضی از اين كتابخانه ها بيش از 25 سال پيش احداث گرديده است.

فرماندار بشاگرد با اشاره به لزوم گسترش فضاهاي فرهنگي در شهرستان افزود: مطالعه و کتابخواني نقش مهمي در بستر سازي فرهنگي قشر جوان جامعه دارد و يکي از راه هاي مهم و اساسي براي غني سازي اوقات فراغت دانش آموزان و جوانان، روي آوردن آنان به کارهاي فرهنگي، استفاده بهينه از ايام تعطيلات تابستان و تشويق و ترغيب جوانان و نوجوانان به مطالعه و کتابخواني است که اين مهم تلاش بيشتر مسئولان را مي‌طلبد.

وي افزود: زماني که اوقات فراغت براي اقشار مختلف جامعه تعريف شده و از طريق سياست هاي کلان فرهنگي، اوقات فراغت هر فرد مبناي واقعي خود را پيدا کند، کتاب نيز به عنوان يکي از ايزارهاي ضروري در زندگي از جايگاه ويژه اي در جامعه برخوردار شده و توسعه فرهنگ کتابخواني مهيا مي شود.

فرماندار بشاگرد در این جلسه اظهار داشت: متأسفانه بعلت نبود کتابخانه عمومی در مرکز شهرستان، سرانه مطالعه کتابخوانی در مرکز شهرستان پایین است و باید تلاش کنیم سرانه مطالعه در مرکز بخش های تابعه افزایش پیدا کند.

فرماندار بشاگرد گفت: شهرداریها باید نسبت به پرداخت به موقع سهم نیم درصد کتابخانه‌های عمومی حساسیت بیشتری داشته باشند تا بتوان اقدامات مورد نیاز در زمینه ترویج گتابخوانی  را انجام داد.

در پايان رئیس اداره کتابخانه هاي عمومي شهرستان بشاگرد،  گزارشی از روند برگزاری جشنواره کتابخوانی  رضوی ارائه کرد  و خواهان همکاری و همفکری بیشتر در زمینه توسعه کتابخانه های عمومی و بالابردن سرانه مطالعه در شهرستان شد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 23