1398/4/22 شنبه به همت کتابخانه عمومی آیت الله طالقانی (ره) شهرستان بندرعباس همزمان با فرا رسیدن دهه کرامت، نشست کتابخوان رضوی با حضور اعضا در کتابخانه عمومی آیت الله طالقانی (ره) برگزار شد.

به همت کتابخانه عمومی آیت الله طالقانی (ره) شهرستان بندرعباس

همزمان با فرا رسیدن دهه کرامت، نشست کتابخوان رضوی با حضور اعضا در کتابخانه عمومی آیت الله طالقانی (ره) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی استان هرمزگان، علی اربابخواه، مسئول کتابخانه عمومی آیت الله طالقانی (ره)  از برگزاری نشست کتابخوان بزرگسال  در این کتابخانه خبر داد.

اربابخواه بیان کرد: در این نشست، چهار کتاب برای بزرگسالان  ارائه شد که در ادامه به آنها اشاره شده است:

کتاب «مهارتهای ارتباط موثر در سیره امام رضا (ع)»/ نویسندگان: علی خیاط و علی جانفزا/ ارائه دهنده: لقمان احمدی

در این کتاب به نحوه ارتباط عمومی پرداخته است .ائمه ی اطهار به ویژه امام هشتم (ع) در حوزه ی گفت و گو بسیار با مهارت عمل می کردند که در سیره ی آنان میتوان مشاهده کرد.
در سیره ی امام رضا نکات فراوانی برای یک ارتباط صحیح و درست با طرف مقابل وجود دارد، وقتی انسان با زاویه  دید جدیدی به احادیث امام رضا بنگرد نکات جدیدی استخراج می کند.

کتاب «مهر ولایت در آسمان ایران»/ نویسنده: علی کریمی جهرمی/ ارائه دهنده: میلاد بهادری پور

کتاب مهر ولایت در آسمان ایران، ‌ تحقیقی اجمالی در زمینه ابعاد مختلف زندگانی، شخصیت، فضایل و معجزات امام رضا(ع) است. در این اثر ضمن بیان گوشه‌هایی از کیفیت ولادت، معرفی خاندان و زندگانی امام رضا(ع)، به جهات مختلف شخصیت ایشان اعم از سیره اخلاقی، عبادی، اجتماعی، سیاسی و علمی آن امام پرداخته شده و روش زندگانی ایشان با توجه به شرایط سیاسی، فرهنگی و اجتماعی آن دوران و ولایت عهدی ایشان، مورد بحث و بررسی اجمالی قرار گرفته است.

کتاب «ماه هشتم»/ نویسنده: مهدی غلامعلی/ ارائه دهنده: محمد محیاپور

ماه هشتم، که یکی از منابع هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی است، براساس متون معتبر تاریخی و روایی و به شکلی خوش خوان و کوتاه نگارش شده است. تنظیم مطالب زندگی نامه امام از ولادت تا شهادت در ۵۵ بخش (به تعداد سال‌های عمر شریف آن حضرت) است.

کتاب «امام رضا و زندگی»/ نویسنده: مهدی غلامعلی/ ارائه دهنده: مرتضی بهرامی

این کتاب در هشت بخش به رشته تحریر درآمده و برگرفته از موضوعاتی مانند امام و خانواده و خویشاوندان، امام و مردم، امام و حاکمان، امام و خوراک و بهداشت، امام و علم و حکمت، امام و معصومان، امام و عبادت، امام و ذکر و دعا است که به بررسی هر کدام از آن‌ها می‌پردازد.

گفتنی است مسئول کتابخانه عمومی آیت الله طالقانی (ره) هدف از برگزاری این نشست را نهادینه کردن سیره رضوی در جامعه عنوان کرد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 51