1398/4/12 چهارشنبه به همت کتابخانه عمومی فردوسی صورت پذیرفت کارگاه آموزشی مهار استرس با حضور کارشناس مشاوره و اعضا در کتابخانه عمومی فردوسی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان؛ صغری صیاد معروف، مسئول کتابخانه عمومی فردوسی از برگزاری برنامه مشاوره  با موضوع استرس و ایجاد اعتماد بنفس در کودکان  با حضور رمضانی، کارشناس مشاوره در این کتابخانه خبر داد.

صیاد معروف بیان کرد: در این جلسه ابتدا کتاب «چگونه استرس کودکان خود را کاهش دهیم» نوشته «موسی کافی» توسط همکاران کتابخانه برای مادران و جهت آشنایی با موضوع مشاوره معرفی شد و سپس رمضانی در مورد موضوع مورد بحث پرسشنامه هایی بین والدین توزیع کرد تا با میزان آشنایی آنها با بحث مورد نظر قبل از مشاوره آشنا شود.

رمضانی بیان کرد: اعتماد به نفس مناسب، سلاح کودک در برابر چالش های دنیاست. کودکانی که احساس خوبی در مورد خود دارند، راحت تر می توانند با مشکلات محیط اطراف مقابله کنند. اعتماد به نفس از حس شایستگی حاصل می شود. یک کودک با اعتماد به نفس نیاز به درک مثبت و واقع گرایانه از توانایی هایش دارد و ناشی از دستاوردهای بزرگ و کوچک است.کلمات دلگرم کننده والدین می تواند به ایجاد اعتماد به نفس کمک کند.

وی ادامه داد: استرس در کودکان کم‌سن و سال می‌تواند به صورت‌ مکیدن شست، ناخن جویدن، انگشت در بینی کردن، شب ادراری و... باشد اما در کودکان بزرگ‌تر می‌تواند به شکل‌ پرخاشگری، بدزبانی، اذیت کردن دیگران، کابوس دیدن، دروغ گفتن، بی‌نظمی، نداشتن اعتماد به دیگران و... باشد.

صیاد معروف هدف از برگزاری کارگاه های مشاوره در کتابخانه را آشنایی اعضا و والدین با مهارتهای زندگی و تاثیر مطالعه کتابهایی با این موضوع بر سلامت  فرزندان و خانواده  بیان کرد
 
تعداد بازديد اين صفحه: 31