2

1
1398/3/18 شنبه برگزاری نشست معرفی و جمع خوانی کتاب در کتابخانه عمومی نبی اکرم(ص) پارسیان با حضور اعضای کودک و با هدف معرفی منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، «8 قصه از امام جواد (ع)»، معرفی و جمع‌خوانی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، محمود متوکل، مسئول کتابخانه نبی اکرم پارسیان از برگزاری نشست کتابخوان با محوریت معرفی منابع جشنواره رضوی  در کتابخانه نبی اکرم (ص) پارسیان  به همت کتابدار خانم روشن زاده خبر داد. 

حلیمه روشن زاده بیان کرد: در این نشست از سیره امام جواد(ع) و زندگانیش برای بچه ها بازگو شد. امام نهم شیعیان حضرت جواد(ع)  در سال 195هجري در مدينه ولادت يافت . نام نامي اش محمد معروف به جواد و تقي است . القاب ديگري مانند : : رضي و متقي نيز داشته ، ولي تقي از همه معروف تر مي باشد. امام محمد تقي (ع ) هنگام وفات پدر 8 ساله بود . پس از شهادت جانگداز حضرت رضا عليه السلام در اواخر ماه صفر سال 203ه مقام امامت به فرزند ارجمندش حضرت جوادالأئمه (ع ) انتقال يافت. مأمون خليفه عباسي که همچون ساير خلفاي  بني عباس از پيشرفت معنوي و نفوذ باطني امامان معصوم و گسترش فضايل آنها در بين مردم هراس داشت  سعي  کرد ابن الرضا را تحت مراقبت خاص خويش قرار دهد .

وی در ادامه افزود: «8 قصه از امام جواد(ع)» که یکی از منابع کودک در نهمین جشنواره رضوی است معرفی گردید.  آرزو، آخرین سفر، عموی مهربان، خوش به حال قاسم، مهمان غریب، روزی که عید من شد، درخت خشکیده و روزی که مثل دیروز نبود؛ عناوین داستان‌های این مجموعه هشت جلدی است. داستان‌های این مجموعه دربر دارنده اطلاعات خوبی از زندگی و زمانه آن امام بزرگوار برای کودکان ۹ تا ۱۲ سال است.

 

گفتنی است هدف از اجرای این برنامه آشنایی کودکان با سبک‌ زندگی و رفتار ایشان‌ به عنوان یک الگوی کامل و متعالیِ عنوان شده است.

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 58