1
1398/3/7 سه‌شنبه با حضور اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بشاگرد اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بشاگرد در سال جدید برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی شهرستان بشاگرد، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان  به ریاست عباس رجبی پور، معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری شهرستان بشاگرد با محوریت تشکیل ستاد جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار شد.

 رجبی پور اظهار امیدواری کرد تا با همفکری بتوانیم در برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی گامهای موثری در پیشبرد اهداف کتابخانه های عمومی برداریم.

رجبی پور با اشاره به اینکه شهرستان دارای استعدادهای با لقوه ای در زمینه رشد و اعتلای فرهنگ دارد اظهار داشت: متاسفانه کتابخانه های عمومی شهرستان نسبت به پراکندگی جمعیت  شهرستان جوابگوی نیاز های عمومی مردم نیستند و می طلبد پیگیریها جدی تری صورت پذیرد تا یک کتابخانه مجهز در مرکز شهرستان (شهر سردشت بشاگرد) ساخته شود زیرا نبود کتابخانه در مرکز شهرستان باعث شده است که سرانه مطالعه شهرستان پایین باشد.

 رجبی پور با اشاره به لزوم گسترش فضاهای فرهنگی افزود: مطالعه و کتابخوانی نقش مهمی در بستر سازی فرهنگی قشر جوان جامعه دارد.

رجبی پور خاطرنشان کرد: یکی از راههای مهم و اساسی برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان و جوانان روی آوردن آنها به کارههای فرهنگی، استفاده بهینه از ایام تعطیلات تابستان و تشویق و ترغیب جوانان و نوجوانان به مطالعه کتاب و کتابخوانی است که این مهم بیشتر همکاری مسئولین فرهنگی را می طلبد.

وی افزود: زمانی که اوقات فراغت را برای اقشار مختلف جامعه تعریف شده است  و از طریق سیاستهای کلان فرهنگی وابزاری  جامعه در حل مشکلات اقتصادی و معیشتی، اوقات فراغت هر فرد مبنای واقعی خود پیدا کند. کتاب نیز به عنوان یکی از ابزار های ضروری در زندگی از جایگاه ویژه ای در جامعه برخوردارشده است و توسعه فرهنگ کتابخوانی مهیا می شود.

وی در ادامه متذکر شد: ستاد جشنواره رضوی با محوریت اداره آموزش وپرورش و دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان  تشکیل و همه اعضا عضو ستاد باشند و پس از تنظیم به کلیه اعضا ارسال شود تا به صورت خانوادگی در جشنواری کتابخوانی رضوی شرکت کنند.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین غلامی، امام جمعه شهرستان بشاگرد به بیانات مقام معظم رهبری در مورد کتاب و کتابخوانی و فایده مطالعه اشاره نمود و افزود: بحث کتاب و کتابخوانی مقوله بسیار مهمی است که باید با جدیت تمام به آن پرداخته شود.

وی بیان داشت: علت عدم مطالعه مردم، نبود تبلیغات در مورد کتاب و کتابخوانی است و خیلی مهم است گروهی در ماه مبارک رمضان بانی شوند مطالعه عمومی برگزار کنند تا مردم رغبت بیشتری به مطالعه داشته باشند. به عنوان مثال رهنمودهای مقام معظم رهبری را به صورت نقاشی به رشته تحریر در آورند و در کنارش خلاصه ای از داستانهای یک کتاب را بنویسند و در مناسبتهای مختلف برنامه ریزی شود و کتابهای خوب و مورد پسند جوانان معرفی گردد.

غلامی در مورد تشکیل ستاد جشنواره رضوی ابراز داشت: از تمام ظرفیتهای ادارت فرهنگی جهت برگزاری بهتر استفاده شود تا انشاالله امسال شاهد مشارکت بیشتری در جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان بشاگرد بشویم.

در پایان علی اعتمادی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بشاگرد توضیحاتی در مورد شیوه نامه برگزاری جشنواره رضوی ارائه نمود و اضافه کرد: یکی از مهمترین برنامه های این نهاد برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی است که تبلیغات لازم از سوی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان صورت گرفته است و برای اجرای آن در سطح شهرستان بشاگرد نیازمند همکاری سایر ادارات فرهنگی از جمله مدیریت آموزش و پرورش شهرستان ،دانشگاه آزاد شهرستان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان، سازمان تبلیغات شهرستان وامام جمعه محترم، بخشداران، شهرداران و دهیاران هستیم.

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 98