4

5

3

2
1397/12/21 سه‌شنبه با هدف آشنایی اعضاء با صنایع دستی بومی جزیره قشم در راستای جذب اعضاء به کتابخانه‌های عمومی، نمایشگاه صنایع دستی در معرض دید علاقه مندان کتابخانه عمومی اندیشه خلیج فارس قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان، فرزانه خدابخشی، مسئول کتابخانه عمومی اندیشه خلیج فارس قشم از برگزاری این نمایشگاه صنایع دستی در این کتابخانه خبر داد.

خدابخشی عنوان کرد:صنایع دستی هر منطقه ریشه در پوشش و فرهنگ بومیان آن منطقه را دارد. وظیفه ما در کتابخانه به عنوان یک پایگاه مردمی پر رنگ نشان دادن این فرهنگ و آداب و رسوم است و خوشبختانه زنان بومی قشم فرهنگ و پوشش اصیل خود را حفظ کرده و با حجاب خود در تمام عرصه های اقتصادی همپای مردان قدم بر میدارند و با اقدام شعار «حجاب مصونیت است نه محدودیت» را در بطن جامعه پرورش داده اند.

وی ادامه داد: فعالیت زنان قشمی در کارگاه های صنایع دستی این جزیره که روز به روز بر دامنه این فعالیت ها افزوده می شود در سال حمایت از کالای ایرانی این وظیفه خطیر را بر دوش ما فعالان عرصه فرهنگ میگذارد که با تبلیغات گسترده تر، مراجعه کنندگان به کتابخانه را به سوی این بازار صد در صد بومی سوق دهیم. 

گفتنی است در کنار این اقدام، کتابهایی نیز با موضوع قشم شناسی و معرفی صتایع بومی و گردشگری توسط کتابداران به مراجعین معرفی می‌شود.

 

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 113