1

0
1397/12/21 سه‌شنبه همزمان با روز درختکاری صورت پذیرفت با حضور اعضای کودک، مسابقه نقاشی و نهال کاری در کتابخانه عمومی فردوسی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل كتابخانه‌هاي عمومي هرمزگان، صیاد معروف، مسئول کتابخانه عمومی فردوسی  از برگزاری برنامه مسابقه نقاشی و نهال کاری در روز درختکاری در این کتابخانه  خبر داد.

صیاد معروف بیان کرد: در این برنامه که دانش آموزان پایه چهارم شرکت نمودند، ابتدا روز درختکاری و فواید وجود درخت در زندگی انسان و نحوه مراقبت از آن توضیح داده شد.  در ادامه آنها از نبود درخت و مشکلاتی که با از بین رفتن آن در زندگی انسان بوجود می آید آشنا شدند و از آنها خواسته شد که در مصرف همه موادی که برای تهیه آن از درخت استفاده می شود از جمله کاغذ، دستمال و ... صرفه جویی کنند. در ادامه مسابقه نقاشی با همین موضوع برگزار شد که به برگزیدگان هدایایی تقدیم شد.

 گفتنی است در انتها هم  دانش آموزان با همکاری کتابداران به کاشت نهال در محوطه کتابخانه پرداختند.

وی هدف از اجرای این برنامه را تشویق کودکان به کاشت نهال و آشنایی با نحوه مراقبت از آن بیان نمود؛ چرا که کودک وقتی نهالی را با دست خود بکارد بیشتر مورد توجه و مراقبت قرار می دهد و این فرهنگ در بین دانش آموزان و کودکان نهادینه خواهد شد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 87