1397/12/21 سه‌شنبه اجرای طرح اهدای گل و گیاه به جای جریمه در کتابخانه عمومی شهید مطهری (ره) بندرعباس طرح اهدای گل و گیاه به جای جریمه های دیرکرد کتاب در کتابخانه شهید مطهری (ره) اجرایی میشود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان، طوبی ترابی پور، مسئول کتابخانه شهید مطهری (ره) بندرعباس از اجرای طرح اهدای گل و گیاه به جای جریمه های زیر 3 هزار تومان در این کتابخانه خبر داد.

وی گفت: با توجه به اینکه تعداد زیادی از اعضاء ممکن است برای  حتی یک روز تاخیر در بازگشت کتاب جریمه شوند و دریافت جریمه‌هایی با مبالغ بسیار اندک ممکن است سبب گلایه بعضی شود، کتابداران خلاق این کتابخانه در جهت شاداب سازی و ایجاد محیط پویا با جذب خیر اقدام به اجرای این طرح فرهنگی نمودند.

ترابی پور افزود: درابتدا اجرای این طرح برای اعضاء بخصوص کودکان و نوجوانان عجیب بود اما رفته رفته با توجه به اینکه گل ها و گیاهان، زیبایی و نشاط خاصی به کتابخانه بخشیدند و اعضا هر روز برای سرزدن به گل های خود می آمدند سبب جذب بیشتر آنها به کتاب و کتابخوانی شد.

مسئول کتابخانه مطهری ضمن تشکر از بنایی و سلامی، مجریان این طرح زیبا خاطر نشان کرد: مهمترین دلیل مراجعه اعضا به کتابخانه های عمومی بعد از کیفیت کتاب ها و بروز بودن منابع قطعا حسن برخورد کتابداران است که بحمدالله کتابداران این کتابخانه نهایت تلاش خود را جهت جذب اعضا انجام می دهند.

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 117