1

3
1397/11/22 دوشنبه بمناسبت دهه مبارک فجر؛ برگزاری کلاس محاسبه ذهنی با چرتکه و خلاقیت در کتابخانه عمومی شهید مطهری (ره) بندرعباس طوبی ترابی پور مسئول کتابخانه شهید مطهری (ره) بندرعباس از برگزاری کلاس محاسبه ذهنی با چرتکه و خلاقیت با حضور اعضا فعال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان، طوبی ترابی پور مسئول کتابخانه شهید مطهری (ره) بندرعباس از برگزاری کلاس محاسبه ذهنی با چرتکه و خلاقیت با حضور اعضای فعال بمناسبت دهه مبارک فجر در این کتابخانه خبر داد.

وی گفت :کتابخانه شهید مطهری (ره) بندرعباس دارای بیش از 500 عضو فقط در مقطع سنی  کودک و نوجوان و زیر 14 سال است و عمده فعالیت های این کتابخانه در حوزه کودک و ارتقا سطح علمی وآموزشی اعضا بر مبنای کتاب و کتابخوانی است. در همین راستا با توجه به درخواست های بیشمار اعضا و لزوم ایجاد محیط فرهنگی و امن، کلاسهای معتبر محاسبه ذهنی با چرتکه توسط موسسه بیان در استان هرمزگان انجام می پذیرد.

در ادامه صدیقه داودی، موسس یو سی مس (محاسبه ذهنی با چرتکه) در استان هرمزگان گفت: مهمترین مکانیسم محاسبه ذهنی با چرتکه در هماهنگ سازی نیم کره چپ و راست مغز به صورت همزمان است؛ چرا که در حالت عادی هر کدام از نیمکره های مغز کارهای مختلف و عمدتا" کنترل سمت های مخالف بدن را انجام می دهند؛ اما در روش یو سی مس چگونگی بهره گیری و ایجاد تعامل میان این دو نیمکره آموزش داده می شود. ابتدا فراگیران شیوه محاسبه چهار عمل اصلی (جمع و تفریق و ضرب و تقسیم) و در مراحل بالاتر جذر و توان را برروی چرتکه می آموزند.

نماینده یوسی مس در استان هرمزگان با تشکر از فعالیت های کتابداران کتابخانه شهید مطهری (ره) افزود: پس از طی مراحل آموزشی و با روش های خاص به مرور چرتکه حذف شده و از فراگیران خواسته میشود تا از تصویر چرتکه مجازی در نیمکره راست مغزشان استفاده کنند و محاسبات پیچیده ریاضی را فقط با استفاده از مغز خود و در کوتاهترین زمان ممکن پاسخ دهند.

گفتنی است در پایان این کلاس جمع خوانی کتاب «عصر امام خمینی» توسط زیبا بنایی برای اعضا فعال کودک و نوجوان حاضر در کتابخانه صورت پذیرفت.  

 
تعداد بازديد اين صفحه: 34