1

2
1397/11/21 يكشنبه پنجشنبه های شاد با کتاب در کتابخانه عمومی شهید مطهری (ره) بندرعباس طرح «پنجشنبه های شاد با کتاب» با حضور اعضای فعال کودک در کتابخانه عمومی شهید مطهری (ره) بندرعباس اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های استان هرمزگان، طوبی ترابی پور، مسئول کتابخانه عمومی شهید مطهری (ره) بندرعباس از  اجرای طرح پنجشنبه های شاد با کتاب دراین  کتابخانه ویژه اعضا کودک و نوجوان خبر داد.

ترابی‌پور گفت: این طرح در کتابخانه های اروپایی با اسامی مختلفی انجام میشود اما ماهیت آن جذب کودکان و نوجوانان به کتابخانه و اجرای کتابخوانی و جمع خوانی کتاب جهت ترویج مطالعه است؛ چرا که در صورتی که اعضا هر هفته به این هدف به کتابخانه مراجعه کنند و بعد از جمع خوانی، بصورت ناخودآگاه کتاب را امانت میبرند و در آینده کتابخوان حرفه ای خواهند شد. علاوه بر این اجرای بازی های بومی و محلی مانند عمو زنجیر باف در حیاط کتابخانه می تواند شعف زاید الوصفی در کودکان و نوجوان ایجاد نماید.

مسئول کتابخانه شهید مطهری با تشکر از زیبا بنایی، کتابدار فرهنگی و مجری این طرح افزود: در این برنامه علاوه بر کتابخوانی و جمع خوانی کتاب به بازی و تفریح با کودکان و نوجوانان می پردازیم و این خود زمینه ساز علاقمندی اعضا به کتاب و کتابخانه می شود.

گفتنی است در این نشست کتاب «عصر امام خمینی» جمع خوانی شد که با استقبال شرکت کنندگان مواجه شد و همه نسخ آن و حتی کتب مشابه به امانت برده شد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 43