2

1
1397/10/15 شنبه در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی؛ دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان با مدیر کانون ترویج کتاب و کتابخوانی آستان قدس رضوی خادمیاران آستان قدس رضوی سفیران کتابخوانی در محلات شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، حجت الاسلام و المسلمین محمد ذاکری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان با هدف ترویج کتاب و کتابخوانی با عباس مرجانی، مدیر کانون ترویج کتاب و کتابخوانی آستان قدس رضوی دیدار و گفتگو نمود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان ضمن تأکید بر اهمیت ترویج کتابخوانی بیان کرد: گسترش فرهنگ کتابخوانی و مطالعه در محلات ضروری است و می‌توان با انعقاد تفاهم نامه با آستان قدس رضوی از ظرفیت خادمیاران آستان قدس رضوی در زمینه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی به عنوان سفیران کتاب در محلات استفاده نمود.

وی ادامه داد: با توجه به وجود مشغله‌های فراوان در بین مردم جامعه، بهتر است منتظر نشویم تا مردم به کتابخانه‌ها مراجعه کنند بلکه باید کتابداران و کتابیاران از هر فرصتی برای وارد کردن کتاب به زندگی مردم تلاش کنند و در محلات پاتوق‌های کتابخوانی، نشست‌های کتابخوان، کتابخانه‌های محلی و خانگی و .... ایجاد شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان در گفتگو با مدیر کانون ترویج کتاب و کتابخوانی آستان قدس رضوی بیان کرد: متأسفانه در شهر سردشت شهرستان بشاگرد هیچ کتابخانه‌ای وجود ندارد و اتفاق بسیار خوبی است که در این شهرستان مجتمع فرهنگی امام رضا (ع) ساخته شود تا خدمات کتابخانه‌ای به مردم ارائه شود و فاصله آنان با کتاب کمتر گردد.

مرجانی نیز بر اهمیت مشارکت همگان در ترویج کتابخوانی تأکید کرد و افزود: ترویج کتابخوانی کار فرد، گروه یا سازمان خاصی نیست بلکه همه مردم باید در این زمینه تلاش کنند و از ظرفیت مردم و اعضای کتابخانه‌های عمومی در این راستا استفاده گردد.

وی ادامه داد: خادمیاران آستان قدس رضوی آمادگی خدمات رسانی به مردم در زمینه ترویج کتابخوانی را دارند و برگزاری دوره‌های آموزشی مرتبط همچون آموزش قصه‌گویی و مهارتهای لازم برای ترویج کتابخوانی به آنان در این زمینه بسیار تأثیرگذار است.

گفتنی است مدیر کانون ترویج کتاب و کتابخوانی آستان قدس رضوی به همراه مدیرکل و سرپرست معاونت کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان از کتابخانه های عمومی آیت الله طالقانی (ره)، سید احمد خمینی (ره) و فردوسی بازدید و با کتابداران به گفتگو نشستند.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 297