1397/10/13 پنجشنبه با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان؛ برگزاری جلسه شورای اداری رؤسای ادارات کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان کتابداری عشق می‌خواهد تا در کنار تمامی موانع و مشکلات، زیباییهای این حرفه دیده شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، جلسه شورای اداری رؤسای ادارات کتابخانه‌های عمومی استان با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد ذاکری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان؛ علیرضا مدرس، سرپرست معاونت کتابخانه‌های عمومی استان؛ علی زمانیان، رئیس اداری مالی اداره کل؛ امیرحسین حیدری، رئیس اداره امور کتابخانه‌ها و همکاریها؛ رؤسای ادارات کتابخانه‌های عمومی استان و جمعی از کارشناسان ستادی برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان با حضور در این جلسه، ضمن تقدیر از تلاشهای رؤسای ادارات و کتابداران در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی، بیان کرد: ارتباط با کتاب و کار کردن در حوزه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، یکی از شیرین‌ترین مشاغلی است که هر فرد می‌تواند آن را تجربه کند و کار در چنین محیطی، آرامش بخش بوده و واقعاً عشق می‌خواهد تا بتوان در کنار تمامی موانع و مشکلات، زیبایی‌های این حرفه را دید و برای علاقه مند کردن دیگران به کتابخوانی تلاش کرد.

حجت الاسلام و المسلمین محمد ذاکری ادامه داد: کسانی که با کتاب سر و کار دارند باید عطر دانایی کتاب را در جامعه پراکنده کنند و خود را به ویژگیهای کتاب همچون مهربانی، صداقت، دانایی، خلاقیت و دلسوز بودن مجهز و آراسته کنند.

وی انگیزه و پشتکار بالا را از ویژگیهای ضروری کتابداران دانست تا بتوانند وظایف خود را به خوبی انجام دهند چرا که رخوت، سستی و دچار روزمرگی شدن از آفتهای بزرگ حرفه کتابداری است که مانع ترویج کتابخوانی در جامعه خواهد بود.

در ادامه هر یک از رؤسا به بیان مشکلات و موانع موجود پرداختند و مدیرکل نیز قول مساعد داد که با برنامه‌ریزیهای صورت گرفته و طبق اولویت، تمام دغدغه‌های رؤسا و کتابداران مرتفع خواهد شد تا همکاران بتوانند بدون داشتن هیچگونه دغدغه‌ای به مردم خدمت کنند.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 340